iPhone Kullanıcılarının Bildirim Sorunu Hâlâ Çözülmed

iphone kullanicilarinin bildirim sorunu h l cozulmed

Apple, bu yılın en merakla beklenen amiral gemisi telefon serisi iPhone 12’yi 13 Ekim günü düzenlediği aktiflikle tanıtmıştı. Seri, dört ayrımlı iPhone modelinden oluşuyordu ve eski iPhone dizaynını kullanıcılarına sunuyordu. iPhone 12 serisi her ne kisimar kullananları ziyadesiyle tatmin etse de son vakitlerde ayrımlı bir sıkıntıyla karşı karşıya.

Geçtiğimiz aylarda MacRumors, yeni iPhone 12, 12 Pro, 12 Pro Max ve 12 küçük modellerinde görülen bir problemden bahsetmişti. Bu sorun, birtakım kullanıcıların telefonlarına gelen SMS’ler yahut iMessage’lardan bildirim almamalarına yol açıyordu. Apple’ın bu yanlışıysa şimdi çözülebilmiş değil.

Sorun vakit zaman yaşandığından daha da hudut bozucu oluyor:

iphone kullanicilarinin bildirim sorunu h l cozulmed 0 UN3LJy54

İnternette kimi kullanıcılar hala iPhone 12 serisinde yaşisimıkları bu bildirim probleminden şikâyet etmeye devam ediyor. Sorunu asıl can sıkıcı yapan şeyse her vakit yaşanmıyor oluşu. Birtakım bildirilerin bildirimleri ekrana olması gerektiği üzere gelirken kimilerinin bildirimi kullanıcıya göstermiyor.

Sorun genelde iPhone 12 kullanıcıları tarafından bildirilse de evvelki iPhone modellerini kullanan kimi kullanıcılar da birebir sorunu yaşadıklarını lisana getiriyor. Bu da iPhone’larda yaşanan bildirim meselesini aslında yeni seriyle alakalı olmadığını, bunun mekanine iOS 14 işletim sistemiyle alakalı olduğu sonucunu doğuruyor.

iphone kullanicilarinin bildirim sorunu h l cozulmed 1 uT1HeBgG

O denli ki birtakım kullanıcılar iOS 14 yayınlandıktan birkaç gün sonra iPhone 11 modellerinde bu sorunu gördüklerini Apple’ın Tartışma forumunda paylaşmıştı. Lakin şirketin ortadan geçen haftalara karşın bu sorunu şimdi düzeltmemiş olması birtakım kullanıcıların canını haklı olarak sıktı.

Problemden daha evvel bahseden MacRumors, sorunun üstesinden gelmek için çeşitli sistemlere kafavurdu. Kimi kullanıcılar her bildiri gönderdikten sonra İletiler uygulamasının zorla kapatılmasının sorunu çözdüğünü belirtti. Hasebiyle bu sorunu yaşayanlardan biriyseniz, biraz zahmetli olsa da bu tahlile kafavurabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

iPhone Kullanıcılarının Bildirim Sorunu Hâlâ Çözülmed