iPhone 5S’in Ayna Kadar Parlak Hale Geldiği Görüntü

iphone 5sin ayna kadar parlak hale geldigi goruntu NMuwIEQm

Eski moda, tuşlu telefonlar mümkün olduğunca küçük ve cebe kolay sığacak bir tasarım ile piyasaya sürülmeye çalışılırken, çağdaş akıllı telefonlar mümkün olduğunca büyük ve onları masanın üstünde sergilemek isteyeceğiniz gösterişli dizaynlar ile geliyorlar. Pekala telefonunuzun ayna üzere parlamasını ister miydiniz?

Hakaihan isimli bir Japon YouTube kanalı, ayna kisimar parlak bir art yüzeye sahip akıllı telefonların nasıl görüneceğini göstermek için bir iPhone 5S’in metal art yüzeyini 8 saat süren uzun bir süreçten geçirdi ve nihayetinde ayna kisimar parlak olmasını sağladı.

Ayna kadar parlak iPhone 5S’in son hali

iphone 5sin ayna kadar parlak hale geldigi goruntu 0 mnPjvEnN

Bildiğiniz üzere iPhone 5S’in art yüzeyinin üst ve alt kısımları plastik, orta kısmı ise metal yapıya sahipti. Bu nedenle Hakaihan, “parlatma” sürecine başlamisiman evvel su geçirmez bir bant yardımıyla plastik yüzeyi kaplamak ile işe kafalıyor. Devamında ise özel bir sıvı bileşik ve parlatma pedi kullanarak metal yüzeyi “ovalamaya” kafalıyor.

Hakaihan’ın açıklamasına nazaran iPhone 5S’in metal art yüzeyindeki boyanın çıkarılması iki saat kadar sürüyor. Devamında ise yüzeyi daha da pürüzsüz hale getirmek ve ayne parlaklığına kavuşturmak için ovalama sürecine devam ediyor. Sonunda ise pasta cila ile iPhone 5S, ayna parlaklığına kavuşuyor.

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor ki bu süreçler aygıtın gövdesine uygulandığından kafaarılı bir halde tamamlansa bile garantisi devam etmekte olan akıllı telefonların garanti dışı kalmasına neden olabilir. Bu nedenle sahip olduğunuz akıllı telefonlar denemenizi tavsiye etmiyoruz.

iPhone 5S’in ayna parlaklığına ulaştığı görüntü

Sıradaki içerik:

iPhone 5S’in Ayna Kadar Parlak Hale Geldiği Görüntü