iPhone 13’lerin Olağan Tarihinde Tanıtılacağı Argüman Edildi

iphone 13lerin olagan tarihinde tanitilacagi arguman edildi u41gDqRy

Olağan kaideler altında yeni iPhone modellerini her yılın eylül ayında tanıtan Cupertino merkezli teknoloji devi Apple, bu yıl planlarda değişikliğe giderek yeni iPhone 12 ailesini 13 Ekim tarihinde tanıtmıştı. Global salgın ve beraberinde gelen üretim aksamaları, ABD’li şirketin planlarda değişikliğe gitmesinin en büyük nedeni olarak biliniyor.

Yeni bir rapor ise tanıtım tarihinde yaşanan bu gecikmenin sadece 2020 yılına özel olduğunu ve gelecek jenerasyon iPhone’ların olağan tarihinde, eylül ayı içerisinde tanıtılacağını gösteriyor. Bu da iPhone 13 ailesiyle tanışmaya sadece 9 ay uzaklıkta olduğumuz manasına geliyor.

iPhone 13’ler A15 yonga setiyle donatılacak:

iphone 13lerin olagan tarihinde tanitilacagi arguman edildi 0

Argümanlar, kesimin en emniyetilir Apple uzmanlarından biri olan Ming-Chi Kuo’dan geliyor. Bir yatırımcı notunda Kuo, Apple’ın iPhone 13 ile birlikte iPhone 12’den evvel kullandığı üretim programına geri döneceğini söyledi.

Kuo ayrıyeten, iPhone 13 serisinin Apple tarafından tasarlanan ve birkaç ay evvel piyasaya sürülen iPhone’lara gücünü veren A14 yonga setini temel yer yeni bir A15 yonga setiyle birlikte geleceğini de belirtti.

Zamanlama her şeydir:

iphone 13lerin olagan tarihinde tanitilacagi arguman edildi 1 bOk39b1b

Haftalarca süren söylentilerden sonra Apple, iPhone 12’lerin piyasaya sürülmesinde gecikme olacağını geçtiğimiz temmuz ayında doğrulamış ve tedarik zincirinde meydana gelen meseleler nedeniyle iPhone 12 ile iPhone 12 Pro’nun, iPhone 12 küçük ve iPhone 12 Pro Max’ten üç hafta evvel satışa çıkacağını açıklamıştı.

Bu etapta iPhone 13 serisinin kendisi hakkında pek bir şey duymisimık ama dört telefondan oluşacağına dair söylentiler mevcut. Bununla birlikte serideki birtakım aygıtların ya da tamamının, 120 Hz ProMotion ekran teknolojisine sahip olacağı da sav ediliyor.

Sıradaki içerik:

iPhone 13’lerin Olağan Tarihinde Tanıtılacağı Argüman Edildi