iPhone 13 ile çentik küçülüyor

iphone 13 ile centik kuculuyor CUGJNHXF

iphone 13 ile centik kuculuyor 0 aC4h14tV

Apple’ın iPhone X ile başlayan ekran üzerinde çentik geleneği gelişerek devam ediyor. iPhone 12 ile çentiği biraz daha kompakt hale getirecek olan Apple; iPhone 13 serisinde de birtakım dokunuşlar yapacak.

Daha küçük çentik

Bugün Android tarafında üreticilerin nokta çentik yahut su damlası çentiği üzere minik tahlillere istek ettiğini görüyoruz. Birinci periyotlardaki çentiğe pek çok şey sığdırma hırsı kaybolmuş görünüyor. Bunda elbette parmak izi okuyucusunun devam etmesi büyük bir etken.

Apple ise parmak izi okuyucusuna yer vermediği için iPhone X sonrasında çentik dizaynına sıkı sıkıya yapışmıştı. Çentik tasarımı pek çok kullanıcıya nazaran görüş deneyimini engelleyen bir öge. Daima lisana getirilen büyük çentik tenkitlerinin sonucunda bu kısımda kimi iyileştirmeler yapılıyor.

iphone 13 ile centik kuculuyor 1 YneQ5cra

Apple olağan ki Face ID tahlilinden vazgeçmiş değil lakin bileşenlerin biraz daha küçültülmesi kelam konusu. Firmanın hoparlörü üst kenar kısımda tutarak çentik alanını küçültmeye çalıştığı da gelen bilgiler ortasında. iPhone 13 serisinde yükseklik manasında çentiğin biraz daha kısalacağı ve böylelikle ekrandaki manzara alanının arttırılacağı belirtiliyor.

Görünen o ki Apple çentik dizaynından kolay kolay vazgeçecek değil. iPhone 13 için bir diğer sav durumundaki yan kısma entegre parmak izi okuyucu ile birlikte yeni devirde Touch ID ve Face ID tahlillerini bir ortada görebiliriz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

iPhone 13 ile çentik küçülüyor