Mobil

iPhone 12’in 13 Ekim’de Tanıtılacağı Tez Edildi

ABD merkezli teknoloji devi Apple, bir müddettir yaklaşmakta olan yeni iPhone modelleri ile gündemde. Şirketin, geçtiğimiz haftalarda düzenlediği aktiflikte bu akıllı telefonları duyurması bekleniyordu. Fakat beklenen olmisimı. Apple, yeni eserlerini duyurduğu aktiflikle iPhone 12 serisine mekan vermedi. Gelen son bilgilerse Apple’ın ekim ayında yeni bir aktiflik düzenlemeyi planladığını, iPhone 12’nin bu aktiflikte duyurulacağını ortaya koyuyor.

AppleInsider’a açıklamalarda bulunan isimsiz bir kaynak, iPhone 12’nin 13 Ekim Salı günü düzenlenecek bir aktiflikte duyurulacağını, 16 Ekim Cuma günü de yeni telefonların ön siparişinin alınmaya kafalayacağını açıkladı. Kelam konusu kaynak ismini açıklamamış olsa da Hollanda’da bir telekomünikasyon şirketinde çalıştığını ve bilginin net olduğunu tabir ediyor.

iphone 12in 13 ekimde tanitilacagi tez edildi 0 WFnWFW38

Bu ortisima, iPhone 12 serisiyle ilgili dikkat çeken bir hadise daha yaşandı. Görünüşe nazaran İngiltere’deki öbür bir telekomünikasyon şirketi olan British Telecom, Apple’ın yeni iPhone modelleri için lansmana hazırlanıyor. Şirket CEO’su Marc Allera tarafından yapılan açıklamaların açıklamaların sızdırılması, iPhone 12 serisinin 5G dayanağına sahip olacağı tezlerini bir defa daha destekliyor.

MacRumors aracılığıyla sızdırılan açıklamalarda, Allera’nın çalışanlarına yaptığı bir sunum var. Sızıntılara nazaran Allera, bu sunum sırasında 5G takviyeli iPhone modellerine birkaç gün kaldığını söylüyor. Üstelik bu sunumun bir alaninde de Apple’ın internet ve yazılım hizmetlerinden sorumlu kıdemli lider yardımcısı Eddy Cue ortaya çıkıyor. Cue bu şirketi, iPhone modellerini birden fazla hizmetle satma planları sağladıkları için tebrik ediyor.

iphone 12in 13 ekimde tanitilacagi tez edildi 1 tJUpbt2X

Aslına bakacak olursak iPhone 12 serisiyle ilgili çabucak her şey netleşmiş durumda. Bu bağlamda tüketiciler bu yıl, 5.4 inç, 6.1 inç (iki model) ve son olarak da 6.7 inç büyüklüğünde dört iPhone modeli ile karşılaşacaklar. Ayrıyeten bir müddettir de 5.4 inç büyüklüğündeki iPhone 12’nin “iPhone 12 Mini” olarak isimlendirileceği tabir ediliyor. İşte tüm bu detaylar, gelen son açıklamalara nazaran 13 Ekim’de düzenlenmesi beklenen aktiflikte gün yüzüne çıkacak.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu