iPhone 12 Serisinin Birtakım Kamera Özellikleri Açığa Çıktı

iphone 12 serisinin birtakim kamera ozellikleri aciga cikti W8hwaYMl

ABD merkezli teknoloji devi Apple, yarın düzenleyeceği bir etkinlikte yeni iPhone modellerini duyuracak. Bugüne kisimar sızdırılan bilgilerde, iPhone 12 serisinin dört farklı model biçiminde karşımıza çıkacağı söyleniyordu. Tanıtıma saatler kalaysa yeni iPhone modellerinin kamera ve bataryaları ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Max Weinbach tarafından yapılan açıklamalara nazaran iPhone 12 küçük ve iPhone 12, geniş açılı bir ana kamera ve ultra geniş açılı bir kameraya sahip olacak. iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’in ise geniş açışı bir ana kamera ve ultra geniş açılı kameraya ek olarak, telefoto kameraya da sahip olacağı ve LIDAR sensörü ile geleceği söyleniyor.

iphone 12 serisinin birtakim kamera ozellikleri aciga cikti 0 LSPyzZRK

LIDAR sensörü ile ilgili açıklamalarda bulunan Weinbach, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’da bulunacak LIDAR sensörünün AR oyunlar ve öteki AR teknolojileri için kullanılacağını söylüyor. Bu durumda daha evvel dillendirilen portre modunda görüntü çekimleri özelliği, ya öbür bir bahara kalmış ya da iOS yazılım takviyesiyle sağlanacak üzere görünüyor.

Weinbach ayrıyeten, iPhone 12 Pro’nun 4x, iPhone 12 Pro Max’in ise 5x optik yakınlaştırma özelliğine sahip olacağını, bütün varyantlarınsa 30x’e kadar dijital yakınlaştırma özelliğine sahip olabileceğini söylüyor. Dijital yakınlaştırma özelliği muhtemelen, birden çok kareyi ayrımlı oranlarda yakınlaştırarak bir ortaya getirecek. HDR 3 ve Deep Fusion algoritmaları da geriye kmekan işleri halledecek ve ortaya yüksek kalitede yakınlaştırılmış imgeler çıkacak.

iphone 12 serisinin birtakim kamera ozellikleri aciga cikti 1 qU85h2hk

iPhone 12 serisinin kamera donanımları ile ilgili yeni tezler bunlarla sonlu değil. Weinbach, iPhone 12 Pro Max’in bir objeye daha yakından odaklanmasını sağlayacak bir makro kamera özelliğine de sahip olacağını söylüyor. Tezlere nazaran bu süreç, mevcut modele kıyasla yüzde 35 artırılan diyafram açıklığına sahip ultra geniş açılı kamera ile yapılacak. Ayrıyeten daha geniş diyafram açıklığının, düşük ışık çekimlerini de güzelleştireceğini söyleyebiliriz.

iPhone 12’nin kamera performansı ile ilgili son tez ise bu telefonların görüntü çekim yetenekleri ile ilgili. Weinbach’a nazaran iPhone 12 serisi, 120 fps yahut 240 fps’de 4K görüntü çekimleri yapabilecek. Bu sayede iPhone’larla profesyonel görüntü çekimleri, birkaç adım daha ön plana çıkmış olacak üzere görünüyor.

iphone 12 serisinin birtakim kamera ozellikleri aciga cikti 2 Lg7BMr4D

Weinbach, iPhone 12 serisinin kamera özelliklerine ek olarak, telefonun batarya kapasitesi ile ilgili de kimi açıklamalar yaptı. Fakat yapılan bu açıklamalar pek iç açıcı değil. Çünkü Weinbach’a nazaran iPhone 12 küçük’ün bataryası, iPhone 11 kisimar bile olmayacakmış. Pro varyantlar ise mevcut modellerden 1 saat daha fazla kullanım imkanı sunacakmış. Ayrıyeten bu telefonların FaceID teknolojilerinin çok daha gelişmiş olacağı, kullanıcıların hem daha süratli hem de daha geniş açılarda ekran kilitlerini açabileceklerini söyleyen Weinbach, iPhone 12 küçük’ün yine tasarlanmış bir çentik yapısıyla geleceğini tabir ediyor. Apple’ın yarın yapacağı açıklamalarla iPhone 12 serisinin tüm ayrıntıları gün yüzüne çıkmış olacak.

Sıradaki içerik:

iPhone 12 Serisinin Birtakım Kamera Özellikleri Açığa Çıktı