iPhone 12 serisi yüzde 10 daha büyük bataryaya sahip olacak

iphone 12 serisi yuzde 10 daha buyuk bataryaya sahip olacak VvOrssHN

iphone 12 serisi yuzde 10 daha buyuk bataryaya sahip olacak 0

Apple’ın bu hafta içerisinde lanse edeceği ve merakla beklenen yeni iPhone 12 serisi ile ilgili günler geçtikçe pek çok yeni ayrıntı ortaya çıkıyor. Artık sıra iPhone 12 serisindeki batarya gelişiminde.

iPhone 12 bataryası nasıl olacak?

Apple’ın iPhone 12 serisi ile radikal bir değişime gideceği biliniyor. Bu değişim seriyi 5G altyapılarına geçirmek olacak. 5G modemlerin biraz daha güç iştahlı olması nedeniyle donanım kısmında Apple’ın oldukça bir çalışması gerekiyor.

Geçtiğimiz aylarda birtakım kaynaklar 5G tüketimi nedeniyle iPhone 12 serisinde daha büyük batarya ve haliyle batarya sisteminde değişim olacağını lisana getirmişti. Son bilgiler evvelki jenerasyona oranla yüzde 10 civarında bataryanın büyüdüğünü belirtiyor.

Bilhassa 6.1 inçlik iPhone 12 Pro ve 6.7 inçlik iPhone 12 Pro Max modellerinde yaklaşık 1 saatlik ekstra bir kullanım müddeti olacağı belirtiliyor. Büyüyen batarya 5G modemin tüketimini daha düzgün karşılayacak.

Bununla birlikte iPhone 12 için kıymetli bir değişikliğin olmayacağı ve iPhone 11 ile emsal mühletlere imza atacağı iddia ediliyor. iPhone 12 küçük ise boyutu nedeniyle daha küçük bir batarya barındıracak. Bu bakımdan iPhone 11 modelinden daha düşük kullanım müddetlerinin olacağı belirtiliyor. Zati hali hazırda iPhone 12 küçük ile iPhone 11 serisinde karşılaştırabileceğimiz bir model mevcut değil. Tekrar de kullanım mühleti açısından bir fikir veriyor.

Sıradaki içerik:

iPhone 12 serisi yüzde 10 daha büyük bataryaya sahip olacak