iPhone 12 serisi kullanıcıları, 5G ve LTE irtibat sorunu yaşıyor

iphone 12 serisi kullanicilari 5g ve lte irtibat sorunu yasiyor F1dDnJFR

iphone 12 serisi kullanicilari 5g ve lte baglanti problemi yasiyor127436 0

iPhone 12 serisi kullanıcılarının telefonlarında ağ problemleri yaşadığı bildiriliyor. Birçok kullanıcı, toplumsal ağlarda, bilhassa seyahat halindeyken ağ temasının kesilmesiyle ilgili şikayetler yayınladı. Yaklaşık 500 kullanıcının etkilendiği bu sorun, iPhone 12 serisi telefonlarının hem 5G hem de LTE temasının kopmasına sebep oluyor.

 

Sorunun kaynağı bilinmiyor

Apple birinci kere iPhone 12 serisinde 5G ilişkiyi desteklemeye başladı fakat bir müddettir iPhone 12 serisi kullanıcıları telefonlarında temas meseleleri yaşıyor. Kullanıcı raporlarına nazaran, iPhone 12 serisi telefonlar kâfi sinyal alan bölgelerde bile hizmet kesintisi yaşıyor. Kullanıcılar, telefonu kullanmaya başladıklarından beri sinyal düşüşleri yaşadıklarını söylüyor. Şu ana kadar Apple’dan bu mevzuda bir onay gelmedi lakin yüzlerce kullanıcı Reddit’te ve iPhone forumlarında bu bu durumdan şikayet ediyor.

Birtakım kullanıcılar yaşadıkları sorunun ortadan kalktığını belittiler fakat tekrar de birden fazla kullanıcı bu sorunu yaşamaya devam ediyor.

Şimdilik, bu yeni iPhone 12 serisi yanılgısından sırf ABD’deki makul müşterilerin etkilendiği görülüyor. Öteki ülkelerdeki iPhone 12 serisi müşterileri şimdi bu türlü bir sorun bildirmedi.

Sıkıntıya gerçekte neyin neden olduğu hala bilinmiyor lakin sıkıntıyla karşılaşan insan sayısı görünüşte arttığı için Apple’ın bu probleme yakında karşılık vermesi beklenebilir.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

iPhone 12 serisi kullanıcıları, 5G ve LTE irtibat sorunu yaşıyor