iPhone 12 Pro Max, son üç yıldaki İphone modellerini geride bıraktı

iphone 12 pro max son uc yildaki iphone modellerini geride birakti YgjQ7294

iphone 12 pro max son uc yildaki iphone modellerini geride birakti 0 wDciV8wT

13 Ekim’de lansmanı yapılan iPhone 12 serisi bilhassa ABD’de hayli ilgi görüyor lakin serideki telefonlardan iPhone 12 Pro Max, bu ilginin büyük bir kısmını tek başına üstleniyor. Flurry Analytics tarafından yayınlanan bilgilere nazaran iPhone 12 Pro Max’in ABD’deki satışları, öteki iPhone 12 modellerine nazaran daha geç satışa sunulmasına karşın daha yüksek sayılara ulaştı.

Yapılan tahlile nazaran iPhone 12 Pro Max, piyasaya sürüldüğü hafta gerçekleşen satışlara bakılırsa son üç yılda piyasaya sürülen tüm iPhone modellerini geride bıraktı.

Son üç yılın yıldızı

Flurry Analytics tarafından yapılan tahlilde son üç yılda piyasaya sürülen tüm iPhone modellerinin lansman haftalarında yakaladığı satış sayılarına bakıldığında iPhone 12 Pro Max önder durumda. Yeniden son üç yıl datalarına bakıldığında en başarısız model ise iPhone 12 küçük olarak görülüyor.

iPhone 12 küçük’ün başarısızlığının gerisinde yatan sebepler olarak yüksek depolama alanına sahip varyantının fiyatının iPhone 12 alacak düzeye çıkıyor olması ve iPhone 12 küçük’ün ekranın küçük olması sebebiyle yakın vakitte piyasaya sürülen iPhone SE(2020) ile yarış halinde olması gösteriliyor.

iPhone 12 Pro Max, serideki öbür üç model olan iPhone 12 küçük, iPhone 12, iPhone 12Pro’nun toplam lansman haftası satış sayısından daha yüksek bir satış gerçekleştirdi. Son üç yıl tahliline bakıldığında iPhone 12 Pro Max’e en yaklaşan model, 2018’de satışa sunulan iPhone XS Max olarak görülüyor.

Lakin Flurry Analytics, müşterilerin tatil dönemi için armağan olarak daha küçük bir iPhone satın alırsa bunun büyük olasılıkla değişeceğini düşünüyor. Tahlili yapan şirket ayrıyeten, iPhone 12 Pro Max’in satışlarının düşmeye başlayacağına ve öteki iPhone 12 modelleri tarafından geçileceğine inanıyor.

Sıradaki içerik:

iPhone 12 Pro Max, son üç yıldaki İphone modellerini geride bıraktı