Mobil

iPhone 12 Pro Max Kesimlerine Ayrıldı

iFixit, iPhone 12 serisi incelemelerine iPhone 12 Pro Max ile devam etti. Kesimlerine ayrılan telefonun iç yapısının, serinin başka üyelerinin yapısından çok daha farklı olduğu dikkatlerden kaçmadı. Bilhassa daha büyük kamera sistemi göze çarpan bir ayrım oluşturdu.

iPhone 12 Pro Max’in içinde birinci dikkat çeken farklılık, aygıtın L şekilndeki bataryası oldu. Apple, bu batarya biçimini daha evvel iPhone 11 Pro Max’te de kullanmıştı. iPhone 12 Pro ise daha dikdörtgen halli bir bataryaya sahipti.

Maliyetleri azaltmak için farklı dizaynlar

iphone 12 pro max kesimlerine ayrildi 0 X7RDlOyn

Söylentilere nazaran Apple’ın bu enteresan biçimli bataryayı seçmesinin nedeni ise artık hayatımıza girmeye başlayan 5G irtibat teknolojisi oldu. Firma böylece 5G çipine yer açmak ve maliyeti azaltmak istedi.

iPhone 12 Pro Max, serinin en büyük bataryaya sahip telefonu olarak biliniyor. Batarya 14,13Wh güç sağlıyor. Bu sayı iPhone 12 ve iPhone 12 Pro2Da 10,78 Wh’de kalmıştı. Tekrar de iPhone 11 Pro Max’in 15,04Wh’lik bataryasıyla uzunluk ölçüşemiyor.

Aygıtın kamera sistemi ise hayli etkileyici. Apple bu modelde iPhone 12’den daha büyük sensörler seçti. Böylelikle firmanın şimdiye kadarki telefonları ortasında en uygun düşük ışık performansına sahip aygıtı da iPhone 12 Max Pro oldu.

Hareketli sensör

iphone 12 pro max kesimlerine ayrildi 1 NDEbZMh4

Kamera sisteminin röntgeninde ise mıknatıslar dikkat çekti. Sisteme mekanleştirilmiş dört mıknatıs, kamera sensörünü saniyede 1000 sefer hareket ettirerek el titremesinin yarattığı olumsuz tesirleri azaltıyor. Apple bu yolun standart lens-tabanlı optik manzara sabitlemeden daha uygun olduğunu düşündüğü için bu türlü bir tercihte bulunmuş olabilir.

iFixit bu aygıtta daha kompakt bir anakart kullanıldığını söylerken, modüler SIM kart okuyucuyu da tamir için harika olarak yorumlisimı. Ayrıyeten hoparlörlerin etrafındaki lastik bantları da tamir ve sökme manasında işlerini kolaylaştıran bir yenilik olarak nitelendirdi.

Tekrar de iPhone 12 Pro Max’ın tamir puanı, serinin öbür telefonları üzere 10 üzerinden 6 oldu. Bu durumun sebepleri olarak ise Apple’ın kullandığı vidalar, su geçirmezlik özelliğinden kaynaklanan karmaşık tamir süreçleri ve aygıtın ön ve ardı cam olduğu için artan kırılma riski gösterildi.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu