iPhone 12 Pro ile iPhone Küçük’ü Karşılaştırdık

iphone 12 pro ile iphone kucuku karsilastirdik GyeHhLGS

ABD merkezli teknoloji devi Apple, yeni jenerasyon iPhone 12 ailesini geçtiğimiz aylarda tanıtmıştı. iPhone 12 küçük, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max olmak üzere toplam 4 isimet akıllı telefondan oluşan seri, bu sayede her bütçeye hitap etmeyi başarıyor.

Bu içeriğimizdeyse yeni bir iPhone 12 almak isteyen lakin hangi modeli alacağına karar veremeyenler için en uygun fiyatlı yeni kuşak iPhone olan iPhone 12 küçük ile serinin zirve modellerinden iPhone 12 Pro’yu karşılaştıracağız. Gelin, iki aygıt ortasındaki ayrımlara daha yakından göz atalım.

iPhone 12 küçük vs iPhone 12 Pro

iphone 12 pro ile iphone kucuku karsilastirdik 0 Hzs8lnWk

İki telefon ortasında boyutlar dışında da birtakım farklar mevcut. Bu noktada Pro modeli, iPhone 12 küçük’ten yaklaşık 15 mm daha uzun ve yaklaşık 7 mm daha geniş. Kalınlık olarak birebir tıpkı olan aygıtlar, kullanılan gereç tipi ve kalitesi noktasında birbirinden ayrılıyor. iPhone 12 küçük, alüminyum dizaynla karşımıza çıkarken Pro’da ise paslanmaz çelik kullanıldığını görebiliyoruz. Gereç ve boyut ayrımından ötürü Pro modelinin küçük kardeşinden 55 gram daha ağır olduğunu da belirtelim.

Ekran tarafına geçtiğimizde iPhone 12 küçük’ün ekranı 5,4 inç, 12 Pro’nun ekranı ise 6,1 inç büyüklüğe sahip. Apple’ın Üstün Retina XDR ismini verdiği OLED ekranla donatılan her iki telefon da Ceramic Shield teknolojisiyle korunuyor.

iphone 12 pro ile iphone kucuku karsilastirdik 1 eAJWJfj3

Donanımdan da bahsedecek olursak her iki telefon da A14 Bionic işlemciyle geliyor lakin bellek tarafında işler biraz değişiyor; iPhone 12 küçük 4 GB, Pro ise 6 GB RAM’e sahip. Depolama tarafındaysa küçük modelinde 64, 128 ve 256 GB; Pro’da ise 128, 256 ve 512 GB dahili depolama seçenekleri kullanıcılara sunuluyor.

Son olarak iki aygıt ortasındaki en temel ayrımlardan biri de kameralar. Bu noktisima her iki telefonda da birebir aynı olan 12 MP’lik ultra geniş ve yeniden 12 MP’lik geniş açılı iki kamera var ama Pro’da ekstra olarak 12 MP’lik bir telefoto kamera ve LiDAR sensörü yer alıyor.

iphone 12 pro ile iphone kucuku karsilastirdik 2 H53ZP9fF

İki aygıt ortasındaki temel ayrımlar bu haldeydi. Daha fazla bilgi edinmek için çabucak üstten görüntümüzü izleyebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

iPhone 12 Pro ile iPhone Küçük’ü Karşılaştırdık