iPhone 12 kutusundan şarj adaptör çıkmaması ihtimali güçleniyor

iphone 12 kutusundan sarj adaptor cikmamasi ihtimali gucleniyor ss527sMu

iphone 12 kutusundan sarj adaptor cikmamasi ihtimali gucleniyor 0 v7fksDw8

Apple’ın bu yıl radikal bir karar alarak iPhone 12 serisindeki kulaklık ve şarj adaptörünü kaldırması bekleniyor. Etrafa katkı manasında planlanan bu atılımın artık mutlaklaşmaya başladığı söz ediliyor.

iPhone 12 neler sunacak

Günümüzde en uygun fiyatlı akıllı telefonların bile kutusundan şarj adaptörü yahut kulaklık üzere aksesuarlar eksik edilmiyor. Ne var ki Apple yeni bir strateji peşinde. Aksesuarları kutudan kaldırarak etraf kirliliğinin önüne geçme konusunda değerli bir adım atacak.

Firmaya yakın kaynakların teyit ettiği bilgilere nazaran iPhone 12 kutusunda artık bir şarj adaptörü ve kulaklık çıkmayacak. Her yıl yeni iPhone serisi yaklaşık 80-100 milyon ortasında satış yapıyor. Adaptör ve kulaklık maliyetinin azaltılması öbür taraftan Apple’a da kıymetli bir tasarruf sağlayacak.

Kulaklık bilhassa iPhone yükseltmesi yapanlar için çok sorun olmayacaktır lakin 20W süratli şarjın konuşulduğu devirde adaptörün olmaması tüketici tarafında nasıl bir tesir yapacak merak konusu. Pek çok otorite 3.5mm kulaklık girişinin kaldırıldığı periyottaki üzere tüketicilerin de bunu benimseyebileceğini düşünüyor. Öbür taraftan şarj kablosunun örgülü dizayna geçeceği de gelen bilgiler ortasında.

Sıradaki içerik:

iPhone 12 kutusundan şarj adaptör çıkmaması ihtimali güçleniyor