iPhone 12 Küçük için dokunmatik ekran meseleleri bildirilmeye başladı

iphone 12 kucuk icin dokunmatik ekran meseleleri bildirilmeye basladi U2OFV1zE

iphone 12 kucuk icin dokunmatik ekran meseleleri bildirilmeye basladi 0 fIUIUcpu

Değerli sayıda yeni iPhone 12 Küçük sahibi, akıllı telefonlarını aldıktan çabucak sonra keşfettikleri kilit ekranı hassasiyeti problemlerini bildirmeye başladı. MacRumors ve Reddit sitelerinde bahisle ilgili birçok şikayet mevcut.

Sorunun kaynağı şimdi aşikâr değil

Bir kusurla karşılaşan birden fazla kullanıcıya nazaran, aygıtın kilidini açmak için aşağıdan üst kaydırdıklarında ekran her vakit cevap vermiyor. Daha şanslı olanlar sorunu sadece ekranın altındaki el fenerine yahut kamera simgelerine tıkladıklarında fark ediyorlar. Kullanıcıların kimileri ekranın karşılık vermemesinin nedeninin, iletkenlik yahut topraklama sıkıntıları olabileceğini düşünüyor. Bu kestirimin nedeni, birtakım durumlarda akıllı telefon prize takılı kablolu bir şarj aygıtına bağlandığında yahut kasanın metal çerçevelerine dokunulduğunda kusurun ortadan kalktığı bilgisi.

iphone 12 kucuk icin dokunmatik ekran meseleleri bildirilmeye basladi 1 Hr1NPiNP

Bununla birlikte, kusurun kaynağı konusunda hala bir fikir birliği mevcut değil. Donanımla ilgili olmadığı ve yazılımsal bir sorun olacağı da düşünülüyor. Bu durumda da sorun sadece Apple‘ın bir güncelleme yayınlaması ile çözülebilir. Hatırlatacak olursak, iPhone 12 Küçük, 13 Ekim‘de iPhone 12, 12 Pro ve 12 Pro Max ile birlikte duyuruldu. Mevcut Apple serisindeki en küçük akıllı telefon pozisyonunda.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

iPhone 12 Küçük için dokunmatik ekran meseleleri bildirilmeye başladı