iPhone 12 Ailesinin Ekran Meseleleri Nasıl Çözülür?

iphone 12 ailesinin ekran meseleleri nasil cozulur

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın çiçeği burnunda amiral gemisi telefonları iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’da garip bir ekran sorunu yaşanıyor üzere görünüyor. Kimi kullanıcılardan gelen bildirimlere nazaran telefonları ekranı kimi vakit titriyor, kimi vakitse siyahı gerçek bir halde göstermeyip, yeşil ya da sarıya çevirirken titriyor. Bu garip kusur, telefonun ekranında saf siyah bir duvar kağıdı ya da görüntü varken ortaya çıkıyor.

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’da yaşanan ekran sıkıntılarıyla ilgili bir açıklama yapmisimı.Ancak pek çok iPhone 12 sahibi, bu tıp problemlerin yaşandığını söylüyor. Üstelik teknik eleştirmenlere nazaran iPhone 12’nin ekran sorunu, kolay birkaç prosedürle tespit edilebiliyor. Örneğin, burada bulunan ilişkiyi kullanarak erişebileceğiniz bir görüntü, iPhone 12’nizde ekran titreme ve yanlış tonlama sorunu yaşayıp yaşamisimığınızı tespit etmenizi sağlayacaktır.

iPhone 12 Pro’daki renk bozulma sorunu işte bu türlü görünüyor

iphone 12 ailesinin ekran meseleleri nasil cozulur 0 Pd79y1FH

Piyasaya sürülen yeni akıllı telefonlarda, kimi vakit bu çeşit problemler yaşanabiliyor. Lakin geliştirici şirketler, kullanıcılara sundukları yazılım güncellemeleri ile bu sıkıntıların üstesinden geliyorlar. Apple da muhtemelen bir yazılım güncellemesi ile sorunu çözecek fakat isteyen kullanıcılar, Apple’ın yazılım güncellemesini beklemeden de bu sıkıntıdan kurtulabilirler. Fakat artık bahsedeceğimiz tahlil yollarının kalıcı olmisimığını, tıpkı sorunu tekrar yaşayabileceğinizi peşin peşin söyleyelim.

İşte iPhone 12’deki ekran meselelerini süreksiz olarak çözecek yollar

Ekran parlaklığını azamî düzeye getirmek

Kullanıcılardan gelen bildirimlere nazaran ekran problemlerine karşı tahlilin bir numaralı usulü, ekran parlaklığının azamî olarak ayarlanması. Bu süreci yapmak için telefonunuzun denetim panelini kullanabilirsiniz. Ayrıyeten ‘Ayarlar’ kısmında alan alan ‘Ekran ve Parlaklık’ kısmı de bu süreç için yardımcı olacaktır. Hatta bu menü altında parlaklığın otomatik olarak ayarlanmasını devre dışı bırakabilir, bu sayede tekrar tekrar parlaklık ayarı yapmakla uğraşmazsınız.

  • Not: Ekran parlaklığını azamî düzeye çıkarmanın bataryanız için pek de düzgün bir şey olmisimığını unutmayın. Şayet şarjın uzun gitmesini istiyorsanız, bu sistem sizin için uygun olmayabilir.

iphone 12 ailesinin ekran meseleleri nasil cozulur 1 nKRCgjDG

Telefonunuzun beyaz noktalarını azaltın

Beyaz nokta sorunu, telefon ekranındaki beyaz piksel yoğunluğunun düşürülmesi manasına geliyor. Bu süreç için Ayarlar menüsü altında yer yer ‘Erişebilirlik’ alt menüsüne girin. Karşınıza çıkan ekranda ‘Ekran ve Metin Boyutu’ yazan bir seçenek göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklisimıktan sonra da ‘Beyaz Noktayı Azalt‘ yazan kısmı aktifleştirin. Bunun çabucak sonrasında da karşınıza çıkan düzey barını artırın. Bu bardaki pahası yükseltmek, telefonun ekranını soluklaştıracaktır. 

İşte bu iki tekniği kullanarak iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun ekran problemlerini giderebilirsiniz. Fakat az evvel de bahsettiğimiz üzere bu süreçler, yalnızca süreksiz tahlil sunacaktır. Apple tarafından yazılımsal ya da donanımsal bir müdahale olmadan bu meselelerin üstesinden gelmekse ne yazık ki mümkün değil.

Sıradaki içerik:

iPhone 12 Ailesinin Ekran Meseleleri Nasıl Çözülür?