iPhone 11, Yeni DxOMark Testinden Daha Yüksek Puan Aldı

iphone 11 yeni dxomark testinden daha yuksek puan aldi 44DFFPQr

Şayet telefon satın alırken bilhassa kamerasının düzgün olmasına dikkat ediyorsanız, bakmanız gereken birinci mekanlerden biri DxOMark olmalıdır. Profesyonel halde akıllı telefonları teste sokan ve kameralarının performansını ölçen bu platformda çabucak her akıllı telefon teste giriyor ve bu testler sonucunda akıllı telefonların kamera performansları hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz.

Test protokollerini değiştiren DxOMark, artık telefonları daha ayrıntılı ve daha güçlü testlere olağan tutmaya başladı. Bununla birlikte birçok akıllı telefon da tekrar DxOMark testlerine natürel tutularak eski puanlarıyla karşılaştırma yapıldı. Bu modellerden biri de bu sene içerisinde piyasaya sürülen iPhone 11 oldu.

iPhone 11, eski teste nazaran daha kafaarılı puan almayı kafaardı:

iphone 11 yeni dxomark testinden daha yuksek puan aldi 0 kJWSwDSu

iPhone 11, ocak ayında yapılan DxOMark kamera testinden 109 puan alarak iPhone XS Max ve iPhone XR modellerini puanlamada geride bırakmayı kafaarmıştı. Yeni test protokollerine nazaran kamera performansı tekrar bedellendirilen iPhone 11, puanını 109’dan 119’a çıkardı ve Samsung Galaxy S20+, OnePlus 8 Pro üzere 2020 yılının amiral gemisi akıllı telefonlarını kamera manasında geride bırakmayı başardı.

Sonuç olarak iPhone 11, önümüzdeki yılın de en yeterli kamera performansına sahip olacak akıllı telefonlardan biri olma kapasitesine sahip. Gerçek pozlama, yeterli bir renk üretimi ve iç yerlar da dahil olmak üzere ayrıntı manasında da kafaarılı olan iPhone 11’in kamerası, yakınlaştırma manasında DxOMark’a nazaran biraz zayıf kalmış.

Sıradaki içerik:

iPhone 11, Yeni DxOMark Testinden Daha Yüksek Puan Aldı