Mobil

iOS 14’le iPhone’lara Gelen Android Özellikleri

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda iPhone kullanıcılarının uzun vakittir beklediği iOS 14 geldi. iOS 14’le birlikte gelen pek çok özellik iPhone kullanıcılarını şisim etse de Android ve iOS ortasındaki tartışmaları da yine körükledi. Gelen yeni özelliklerin zati uzun vakittir Android’de olduğunu söyleyen pek çok kullanıcı, bu sebeple Apple’ı eleştirmişti.

Bugünkü videomuzda iOS 14’le birlikte iPhone’lara gelen ancak uzun vakittir Android’de bulunan birtakım özelliklere bakacağız. iOS 14’ün “yenilik” olarak sunduğu özelliklerin çok uzun vakittir Android’de olduğunu bu görüntüyle birlikte rahatlıkla söyleyebiliriz. 

ios 14le iphonelara gelen android ozellikleri 0 hc7pTUT6

Widgetlar

Android’de 2008 yılından beri bulunan ve geçen yıllarda ziyisimesiyle gelişim gösteren Widget özelliği, 2020’nin son aylarında iPhone kullanıcıları için de sunuldu. Android kullanıcılarının iOS 14 üzerinden en çok yüklendiği özellik olarak dikkat çeken Widgetlar, her ne kisimar geç olsa da iOS aygıtlara da gelmeyi başardı.

Widgetlar dışında, Android’de uzun vakittir bulunan ancak iPhone’a yeni gelen pek çok özellik bulunuyor. Bu özellikler ortasında fotoğraf içinde fotoğraf modu, arama geldiğinde üst tarafta gözükmesi, kompakt akıllı asistan tasarımı, uygulama çekmecesi, varadetlan uygulama üzere özellikler dikkat çekiyor.

Lafı daha fazla uzatmisiman sizleri görüntü ile baş kafaa bırakıyorum. Pekala sizce iOS 14’e gelen özellikler başarılı mı? Yoksa çok daha evvelce gelmesi mi gerekiyordu? Niyetlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu