iOS 14.2’yle iPhone’ların Şarjı, Yarım Saatte Yarıya Düşüyor

ios 142yle iphonelarin sarji yarim saatte yariya dusuyor dBH8XMEL

iOS 14.2 işletim sistemini kullanmaya başlayan iPhone sahipleri, model fark etmeksizin batarya sorunu yaşamaya kafaladılar. Kullanıcılardan gelen bildirimlere nazaran iOS 14.2’nin yüklü olduğu iPhone’lar, batarya tüketimini azamî düzeye getirmiş durumdalar. Hatta birtakım kullanıcılar, yalnızca yarım saat içerisinde bataryanın yüzde 50’sinin bittiğini söylüyorlar. Apple, bahisle ilgili sessizliğini koruyor.

Kullanıcılardan gelen bildirimlere nazaran batarya sorunu daha çok, iPhone SE, iPhone XS, iPhone 7 ile iPhone 6S üzere modellerde kendini gösteriyor. Lakin kimi kullanıcılar, daha yeni modellerde de birebir sıkıntıdan muzdarip olduklarını beyan ediyorlar. Telefonlarını uyurken şarjdan çekip bıraktıklarını söyleyen kimi kullanıcılara nazaran telefonlarının batarya düzeyi, sabah kalktıklarında yüzde 80 ila yüzde 60 aralığında alan alıyor. Bu sıkıntıya neyin yol açtığı şu an için bilinmiyor.

iPhone’lar, bugüne dek görülmemiş bir süratle şarj oluyor

ios 142yle iphonelarin sarji yarim saatte yariya dusuyor 0 ePGS1hPG

Kullanıcılardan gelen kimi bildirimlerdeyse, şarj sırasında çok düzeyde ısınma yaşandığı ifisime ediliyor. İşin daha da enteresan yanı, ısınan iPhone modelleri çok süratli bir biçimde şarj oluyormuş. Olağan şartlarda yüksek süratli şarj durumunda ısınmanın olağan olduğunu kabul edebiliriz lakin kullanıcılar, 5 watt’lık şarj aygıtı kullandıklarını ifisime ediyorlar. Bu da akıllara, tehlikeli bir durum yaşanabileceğini getiriyor. Neyse ki şu ana kisimar, rastgele bir iPhone’un iOS 14.2’den sonra patladığıyla ilgili bir haberle karşılaşılmadı.

Apple’ın iOS 14.3 üzerinde çalıştığı esasen biliniyor. Üstelik beklentiler, bu sürümün kısa bir müddet sonra yayınlanacağı tarafında. Şayet sizler de bir iPhone kullanıyorsanız ve şimdi iOS 14.2’ye geçiş yapmisimıysanız, bir müddet daha beklemeyi tercih edebilirsiniz. Zira Apple’ın bu durumun farkında olduğuna ve iOS 14.3’le birlikte düzeltme yapılacağına inanılıyor.

Sıradaki içerik:

iOS 14.2’yle iPhone’ların Şarjı, Yarım Saatte Yarıya Düşüyor