Intel Xe grafikli küçük GPD Win 3 gelecek yıl piyasaya çıkacak

intel xe grafikli kucuk gpd win 3 gelecek yil piyasaya cikacak AulcBRWG

intel xe grafikli kucuk gpd win 3 gelecek yil piyasaya cikacak 0 hSKSEEnk

Dünyanın en küçük oyuncu bilgisayarı unvanıyla teknoloji gündeminin dikkatini çeken GPD Win küçük dizüstü serisi piyasa macerasına devam ediyor. Serinin üçüncü kuşağı GPD Win 3 önümüzdeki yıl piyasada olacak.

GPD Win 3 özellikleri ve fiyatı

GPD firmasının avuca sığan bilgisayar sloganıyla başladığı çalışmalarda GPD Pocket ve GPD Pocket 2 ortaya çıkmıştı. Sonrasında AMD işlemcilerle GPD Win oyuncu dizüstü serisi geliştirilmeye başlandı. GPD Win 3 bu kere Intel Xe grafiklerini tercih etmiş.

Kaydırmalı 5.5 inçlik dokunmatik bir ekranı olan GPD Win 3 modeli klavyenin her iki tarafında oyun kontrolcülerine sahip. Bu haliyle daha evvelce de alışık olduğumuz bir el konsolu dizaynına bürünüyor. Ekran 720p çözünürlükte ve Gorilla Glass 5 ile korunuyor.

Intel Core i5-1135G7 yahut Intel Core i7-1165G7 işlemcilerinden gücünü alan bilgisayarda 16GB LPDDR4x 4266MHz RAM ve 1TB NVMe SSD yer alıyor. 44Wh batarya ise 14 saate kadar kullanım sunuyor ve 65W süratli şarj ile 1.5 saate tam doluyor.

Donanım itibariyle piyasadaki pek çok dizüstü bilgisayarın önüne geçen aygıtta WiFi 6, Bluetooth 5.0, Thunderbolt 4 irtibat seçenekleri mevcut. Yükü ise 560 gram. Aygıt için ayrıyeten bir ilişki dock ünitesi de yer alıyor. Indiegogo üzerinde Core i5 işlemcili versiyon 799$, Core i7 işlemcili versiyon 899$ biçiminde kampanyaya başlayacak.

intel xe grafikli kucuk gpd win 3 gelecek yil piyasaya cikacak 1 SOp4MiaT

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Intel Xe grafikli küçük GPD Win 3 gelecek yıl piyasaya çıkacak