Sosyal Medya

Instagram’ın Test Ettiği Kimi Yeni Özellikler Ortaya Çıktı

Kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılan uygulamalara yeni özellikler ve yeni fonksiyonlar kazandırılması hayli kıymetli. Facebook’un sahibi olduğu Instagram da bu hususta elini korkak alıştırmayan uygulamalardan bir tanesi. Temelde bir fotoğraf paylaşma uygulaması olan Instagram’da kıssalar, alışveriş, iletileşme ve Reels üzere birçok özellik bulunuyor ki görünüşe nazaran bunlara yenileri de eklenmeye devam edecek.

Digital Information World, bilakis mühendislik uzmanlarının ve uygulama araştırmacılarının Instagram kod satırları ortasında birtakım yeni özellikleri keşfettiğini açıkladı. Pekala, Instagram’ın kod satırları ortasından keşfedilen bu yeni özellikler neler?

Instagram Kamera

instagramin test ettigi kimi yeni ozellikler ortaya cikti 0 B1TcZIPd

Üstte da söylediğimiz üzere Instagram, temelinde bir fotoğraf paylaşma uygulaması. Hasebiyle fotoğraflara uygulanabilecek birçok efekt ve filtre bulunuyor. Lakin geliştirici Alessandro Paluzzi tarafından paylaşılan bir görsele nazaran birtakım özellikler Kamera ikonu altında toplanacak. Kamera altında toplanacak seçenekler ise şöyle:

  • Öyküne ekle
  • Reels’e ekle
  • Denetimler
  • Ön kamerisima başlat
  • Kamera seçenekleri

Instagram Bildiriler

instagramin test ettigi kimi yeni ozellikler ortaya cikti 1 NTS8NVpf

Yeniden Alessandro Paluzzi tarafından ortaya çıkarılan bir başka özellik, Instagram’daki bildiriler kutusuna eklenen yeni filtre oldu. Üstteki görselden de görebileceğiniz üzere bildiri filtreleri ortasında “Yakın Arkadaşlar” görünüyor. Bu özelliğin, profesyonel hesaplarda kullanılabileceği kestirim ediliyor.

Kullanım koşulları güncellemesi

instagramin test ettigi kimi yeni ozellikler ortaya cikti 2 eivbMmOV

Tanınan toplumsal medya platformu, kullanım kaidelerini güncelliyor. Matt Navarra’ya nazaran Instagram’ın yeni kullanım kuralları, daha açık ve daha belirlenebilir oluyor. Yani kullanıcılar, Instagram’ın kullanım kaidelerini okuduğunda kendi bilgilerinin ve datalarının nasıl kullandığını daha kolay bir biçimde anlayabilecek.

Lakin Instagram’ın, münasebetiyle Facebook’un kullanıcılarından toplisimığı data sayısında değişiklik olmayacak. Digital Information World’de alan yer habere nazaran Instagram; işletim sistemi, donanım ve yazılım sürümleri, batarya düzeyi, sinyal gücü, kullanılabilir depolama yerı, tarayıcı tipi, uygulama ve evrak adleri ve tipleri ve eklentileri toplayabilecek.

Burada bahsettiğimiz özellikler şu an Instagram tarafından test ediliyor. Münasebetiyle toplumsal medya devinden resmi bir açıklama gelmediği sürece bu özelliklerin kesin olarak kullanıcılara sunulacağı konusunda bir şey söylemek pek mümkün değil.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu