Instagram’ın Alışveriş Özelliği Reels’e Geldi

instagramin alisveris ozelligi reelse geldi Sf4lBUCV

Dünyanın en tanınan fotoğraf ve görüntü paylaşım platformlarından bir tanesi olan Instagram, bir müddettir genel yapısını farklılaştıracak olan bir çalışma içerisinde. Çevrimiçi alışverişin ne kadar kıymetli olduğunun şuurunda olan geliştiriciler, yaptıkları çalışmalarla Instagram üzerinden alışveriş yapılabilmesini mümkün kılmaya çalışıyorlar. Şirket tarafından yapılan son açıklamalarda, alışveriş özelliğinin Reels üzerinden deneyimlenebileceği tabir edildi.

Instagram tarafından yapılan açıklamalara nazaran dünya genelindeki tüm kullanıcılar artık Reels üzerinden alışveriş yapabilecekler. Instagram’ın yaptığı açıklamalar sonrasında da dalın önde gelen adleri, paylaştıkları Gerçek görüntüleri ile eser tanıtımı yapmaya ve kullanıcıları yönlendirmeye kafalisimılar. Açık konuşmak gerekirse Instagram, bir e-ticaret platformu olmaya artık daha da yakın.

Instagram’ın yeni özelliği işte bu türlü görünüyor

18a354818c517208823eb47a84d4ffisimae7ffa1f

Edinilen bilgilere nazaran kullanıcılar, bundan sonra Reels görüntüleri içinde yer yer eserlerle ilgili ayrıntılı bilgi alabilecek, o eserleri kaydedecek, isterlerse de satın alabilecekler. Bu sayede her kullanıcı, muhtaçlık duyduğu bir esere anında kavuşmuş olacak. Cüzdan düşmanı bu özelliğin, alışveriş tutkunu kullanıcıları mutlu edeceği sugötürmez bir gerçek.

Bu ortada Instagram, 2020 yılı platform içi alışveriş trendlerini de paylaştı. Yapılan açıklamalara nazaran kullanıcılar, nostaljik eserlere, hoşluk eserlerine ve ferdî bakım eserlerine ilgi gösterdiler. Ayrıyeten şirket, kullanıcıların sürdürülebilir olan markalara da ehemmiyet verdiğini, bedelleri ve toplumsal sorumluluğa sahip olan satıcıları desteklemeye çalıştığını söylüyor.

Sıradaki içerik:

Instagram’ın Alışveriş Özelliği Reels’e Geldi