Instagram’daki Tüm Butonların Yeri Değişiyor

instagramdaki tum butonlarin yeri degisiyor XqJLwUsw

Dünyanın en çok kullanılan toplumsal medya platformları ortasında yer alan Instagram, son derece geniş kapsamlı bir arayüz değişikliğine gidiyor. Uygulamanın ana ekranına gelen yeni güncellemeyle birlikte pek çok butonun yeri değişti. Bununla birlikte yeni butonları da anasayfaya ekleyen yeni güncelleme, Reels ve alışveriş özelliğini daha fazla ön plana çıkaracak.

Şu an için Instagram’ın Android Beta uygulamasına gelen güncellemede Keşfet ve Beğeni butonları alt kısımlarındaki alanlerinden üste DM butonunun yanına taşınmış oldu. Bu iki butonun yerini ise Reels ve Alışveriş butonları aldı. 

Instagram’ın kafakanından paylaşım

()

Butonların alaninde yapılan değişiklikleri Instagram hesabındaki bir görüntüyle duyuran Instagram’ın başındaki isim isimam Mosseri, yeni güncellemeden sonra Instagram’ın nasıl görüneceğini de bizlere göstermiş oldu. Yapılan paylaşımda ”Nasıl kafalisimı ve nasıl gidiyor?” halinde bir açıklama da yapan Mosseri, güncellemenin ne vakit kararlı sürümlere geleceği konusunda bir açıklama yapmisimı. 

Instagram kullanıcıları yeni güncellemeye karşı reaksiyonlu

instagramdaki tum butonlarin yeri degisiyor 0 y71TAERm

Birinci olarak geçtiğimiz ay gün yüzüne çıkmaya başlayan bu güncellemeyi gören binlerce Instagram kullanıcısı, değişiklikler nedeniyle Facebook’a reaksiyon göstermişti. Eski görünümünden mutlu olan kullanıcılar, Instagram’ın ana sayfasında daha fazla buton olmasını istemiyorlar. 

Bununla birlikte son periyotta Instagram’ın sık sık yeni özellikler eklediğini görmeye başladık. TikTok’a rakip olmak için gelen Reels ve insanların daha kolay alışveriş yapıp eserlerini satabilmesi için gelen Alışveriş özelliği dikkat çekmişti. Şirket, bu yeni özelliklerin daha fazla kullanılması içinse yeni bir arayüz üzerinde çalışmaya devam ediyor. Pekala sizler bu yeni Instagram anasayfa sistemini beğendiniz mi? Niyetlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Instagram’daki Tüm Butonların Yeri Değişiyor