Instagram, Threads Uygulamasını Güncelledi: İşte Yenilikler

instagram threads uygulamasini guncelledi iste yenilikler

Facebook’un sahip olduğu fotoğraf ve görüntü paylaşım platformu Instagram, geçtiğimiz yıl Threisims adli yeni bir uygulama duyurmuştu. Bu uygulama o periyotlarda, Instagram’ın içindeki Snapchat olarak nitelendirilmişti. Kullanıcılar, Threisims aracılığıyla bilhassa de yakın arkadaşlarıyla daha düzgün bir halde etkileşime giriyor, onlarla görüşebiliyorlardı. Lakin son güncellemeye nazaran Threads, bundan sonra herkesle bağlantı halinde olacağınız bir iletileşme uygulaması haline geliyor.

Threads uygulamasının güncellenen iOS ve Android sürümleri, uygulamanın ne üzere yenilikler kazandığını ortaya koyuyor. App Store ve Google Play Store’da alan mekan bilgilere nazaran kullanıcılar, bundan sonra Threisims’i kullanarak yalnızca yakın arkadaşlarıyla değil, öbür herkesle irtibat halinde olabilecekler. Diğer bir deyişle Instagram’ın tutmayan direkt iletileşme uygulaması Direct, artık Threads’in içindeki bir özellikmiş üzere kullanılabilecek.

instagram threads uygulamasini guncelledi iste yenilikler 0 HMjmlmiB

Aslına bakacak olursak Instagram uygulaması içerisinde mekan mekan iletileşme kısmı, Threads uygulamasında yapabileceğiniz şeylere imkan tanıyor. Threads, öbür kullanıcılarla iletileşme tecrübenizi iyileştiriyordu. Son sürümle birlikte ise kullanıcılar hem yakın arkisimaşları hem de öbür herkesle Instagram üzerinden bağlantıya geçmiş olacaklar. Geliştiriciler, uygulamaya ekledikleri ikinci bir gelen kutusu sekmesiyle gelen iletileri ayırıp, Threads’in yakın arkisimaşlarla bağlantı kurmaya yönelik ruhunu müdafaaya devam ediyorlar.

Threads’in yeni gelen kutusu sekmesi işte bu türlü görünüyor

instagram threads uygulamasini guncelledi iste yenilikler 1 H72dZL1z

Üstteki görselde de görebileceğiniz üzere kullanıcılar, bundan sonra Threisims’e girdiklerinde iki farklı gelen kutusu görecekler. Bu gelen kutularından bir tanesi, kullanıcılar tarafından atanan yakın arkisimaşları içerecek. Bu sayede yakın arkisimaşlarınızdan aldığınız bildirileri bir kısımda, öteki kullanıcılardan aldığınız iletileri ise öbür bir kısımda görebileceksiniz.

Sıradaki içerik:

Instagram, Threads Uygulamasını Güncelledi: İşte Yenilikler