Instagram Hesabınızın Kapanmasına Yol Açan Fotoğrafı Denedik

instagram hesabinizin kapanmasina yol acan fotografi denedik tD66X4dM

Toplumsal medya, dün prestijiyle orijinal bir viral içerikle karşılaştı. Bu viral içerik, aslında ziyadesiyle saf görünen bir fotoğraftı. Lakin bu fotoğrafı eşsiz kılan şey, dünyanın en tanınan çevrimiçi görüntü ve fotoğraf paylaşım platformu Instagram’ın, bu fotoğrafa sayıa savaş açmış olmasıydı. Hatta kullanıcılar, kelam konusu görseli profil fotoğrafı olarak kullanmak istediklerinde hesaplarından oluyorlardı.

Bu noktaya kisimar anlattığımız şeyler epeyce hayali gelebilir. Sonuçta Instagram’a her gün yüklenen milyonlarca fotoğraf var. Platform, bu fotoğrafların yayınlanmasına ve profil fotoğrafı olarak kullanılmasına müsaade verirken, sisimece bir fotoğrafa neden bu kisimar takılıyordu? YouTube takımımız, bu fotoğrafın ayrıntılarını sizler için araştırdı.

  • Not: Görüntüde da görebileceğiniz üzere, kelam konusu fotoğrafın profil fotoğrafı olarak yapılması, hesabın kapanmasıyla sonuçlanıyor. Bu yüzden, fotoğrafı kullanmaya çalışmamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde Instagram hesabınıza bir daha erişemeyebilirsiniz.

İşte Instagram’da profil fotoğrafı olarak kullanamayacağınız o imaj

instagram hesabinizin kapanmasina yol acan fotografi denedik 0

Üstteki görseli, ruhsal tesirleri nedeniyle sizler için sansürledik. Lakin şunu çabucak belirtmemiz gerekiyor ki bu manzara, aslında makus bir gayeye hizmet etmiyor. Birinci sefer 2012-2013 yıllarında gün yüzüne çıkan imaj, aslında bir maske. Samuel Canini isimli bir maske dizayncısı, bu manzarayı kendisi için bir maske tasarlarken ortaya çıkarıyor. Sonrasında yaşanan olaylar silsilesi, hiç de istenen bir mekane gitmiyor.

Bir mühlet evvel sık sık haberlerimize mevzu olan Mavi Balina oyununu hepiniz bilirsiniz. Çok sayıda gencimiz, ne yazık ki bu lanet oyun nedeniyle hayatından oldu. Üstelik sisimece Türkiye’de değil, dünya genelinde de onlarca genç, bu oyun nedeniyle ya zihin sıhhatini yitirdi ya da intihar etti. İşte Mavi Balina’ya kurban verdiğimiz beşerler, Samuel Canini’nin bu maskesiyle karşılaşmışlardı…

Fotoğrafın, ruhsal tesirleri de var

instagram hesabinizin kapanmasina yol acan fotografi denedik 1 YNDZshbU

Instagram’da profil fotoğrafı yapamisimığınız imajın ruhsal bir tesiri de var. Videomuzda da anlattığımız üzere bu manzara, beynimizdeki algılarla uyuşmuyor. Beyin, kelam konusu imgeyi insan olarak tanımlamaya çalışıyor lakin maskenin genel tasarımı, bunun önüne geçiyor. Hal bu türlü olunca da beynimiz, emeline ulaşamıyor. Bunun bir sonucu olarak da fotoğraftan önemli manada rahatsız olmaya başlıyoruz. Fotoğrafla ilgili niyetlerinizi yorumlara bekliyoruz…

Sıradaki içerik:

Instagram Hesabınızın Kapanmasına Yol Açan Fotoğrafı Denedik