iFixit, PlayStation 5’i ve DualSense’i Kesimlerine Ayırdı

ifixit playstation 5i ve dualsensei kesimlerine ayirdi 9SYQfUXh

Japonya kökenli teknoloji şirketi Sony, geçtiğimiz ay içerisinde yeni kuşak oyun konsolu PlayStation 5’i piyasaya sürmüştü. Şirket, yeni oyun konsolunu piyasaya sürmeden evvel bir görüntü yayınlamıştı ve bu görüntüde PlayStation 5 oyun konsolunu modüllerine ayırmıştı. Bunun maksadı konsolun içeriğini meraklılarına göstermek ve dahili SSD’nin nasıl takılabileceği hakkında bilgi vermekti.

Elbette bu tamirle ilgili çeşitli sitelerinin oyun konsolunu parçalamasına mahzur olmadı ve çevrimiçi tamir kılavuzları da yayınlayan iFixit, PlayStation 5’in tüm kesimlerini söktü. Bütün kesimleri tek tek ayıran iFixit, birebir vakitte bu süreci canlı yayında paylaştı ve daha sonrasında sitelerinde yayınlisimıkları makalede konsolun tamir edilebilirlik skorunu verdi.

İşte iFixit tarafından yayınlanan canlı yayın:

Dış kaadet gövdeden büsbütün ayıran iFixit; fan, metal kasa, dahili SSD kapağı ve bunların dışında kmekan ne kadar modül varsa birbirinden ayırdı. iFixit, denetim aygıtını da es geçmedi ve onu da modüllerine ayırdı.

ifixit playstation 5i ve dualsensei kesimlerine ayirdi 0 jaw4dsFU

iFixit’in PlayStation 5 için verdiği tamir edilebilirlik puanı ise 10 üzerinden 7 oldu. Dış modüllerin rastgele bir alet olmadan çıkarılıp takılabileceğini belirten iFixit, konsol içerisinde bulunan toz bölmeleri sayesinde toz giderme sürecinin de ziyadesiyle kolay olduğunu açıkladı. Konsolun negatif yanlarından biri ise yazılım kilitleri oldu. Optik şoför fizikî olarak basitçe değiştirilse de yazılım kilitleri nedeniyle bu sürecin biraz daha güç hale gerçekleştiği belirtildi.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

iFixit, PlayStation 5’i ve DualSense’i Kesimlerine Ayırdı