Huawei’den Katlanabilir Telefonlar İçin Yeni Patent

huaweiden katlanabilir telefonlar icin yeni patent LCQAgT7R

Katlanabilir akıllı telefonlar geçtiğimiz yıl prestijiyle resmen hayatımıza girdi lakin piyasaya sürülmeleriyle birlikte pek çok tartışmayı da beraberinde getirdiler. Katlanabilir akıllı telefonlarla ilgili olarak yapılan tenkitlerin başında ise aygıtların ekranlarında oluşan katlama izleri geliyordu. 

Ortaya çıkan yeni bir patente nazaran Huawei, kelam konusu katlama izlerinin önüne geçebilmek için alternatif menteşe tasarımı üzerinde çalışıyor. Huawei’nin Nisan 2019’da Dünya Fikrî Mülkiyet Örgütü’ne (WIPO) sunduğu ve 22 Ekim 2020’de onaylanan patent kafavurusunda alan alan görseller, Huawei’nin yeni jenerasyon menteşe dizaynını açıkça gözler önüne seriyor.

Huawei, menteşe dizaynını değiştirerek ekrandaki katlama izlerinin önüne geçebileceğini düşünüyor

huaweiden katlanabilir telefonlar icin yeni patent 0 HQsDMXw4

Huawei, ekranlardaki katlama izini ortadan kaldırabilmek için ikisi büyük ikisi küçük dört dişli çarka sahip geniş bir katlama yerizması ortaya koyuyor. Bu alanizma sayesinde ekranın katlama noktası tam olarak katlanmak alanine geniş bir çapta kıvrılmış oluyor. 

huaweiden katlanabilir telefonlar icin yeni patent 1 hRXbPGk3

Huawei’nin kelam konusu menteşe dizaynını ne derece uygulanabilir hale getirdiği ya da ikinci kuşak katlanabilir akıllı telefonunda kullanıp kullanmayacağı bilinmiyor. Lakin Çinli şirketin sahiden de katlama izi olmayan katlanabilir akıllı telefonlar üretmesi, rekabette Samsung’un önüne geçmesini sağlayabilir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Huawei’den Katlanabilir Telefonlar İçin Yeni Patent