Mobil

Huawei toplamda 30 bin Avro ödüllü bağımsız oyun programı başlattı

huawei toplamda 30 bin avro odullu bagimsiz oyun programi baslatti 0 CfAs7GIS

ABD ambargosu sonrasında Google ile bağlarını kopararak tartısını AppGallery mağazasına kaydıran Huawei kullanıcı sayısı itibariyle büyümeye devam ederken ödüllü bir oyun geliştirme programı başlatıyor.

Bağımsız geliştiricilere yönelik

1 milyar kullanıcı sayısına yanlışsız giden Huawei AppGallery içerik mağazası hali hazırda çark çevirme üzere promosyonlarla ilgiyi arttırmaya çalışıyordu. Bu sefer bağımsız geliştiricilerin farklı projelerine yol göstermek istiyor.

Rastgele bir büyük şirkete bağlı olmayan, küçük teşebbüsler olarak çalışan ve büyük finansal dayanakları olmayan bağımsız geliştiriciler bu program ile 30 bin avroya varan ödül havuzundan hisse almaya çalışacak.

Programın temelinde Unity ve Unity Distribution Portal dağıtım platformu yer alıyor. Unity Distribution Portal dağıtım platformu Unity tabanlı olarak uygulamaların üniversal bir biçimde geliştirilmesi ve pek çok uygulama mağazasına kolaylıkla yayınlanması maksadını taşıyor. Geliştiricilerin Unity Distribution Portal platformu üzerinden oyunlarını AppGallery’ye yüklemesi gerekiyor.

huawei toplamda 30 bin avro odullu bagimsiz oyun programi baslatti 1 NMX89X7L

19 Kasım-14 Aralık tarihleri ortasında mağazaya yüklenen bağımsız oyunlar ortasından en uygun 30 tanesi seçilecek ve bunlara 1000 Avro bedelinde Huawei İsim Platform kredisi verilecek. Böylelikle üretimlerinin reklamını çok daha âlâ bir halde yapma fırsatları olacak.

Reklam idaresi konusunda yardımcı da olacak AppGallery son haftalarda Moovit, Booking.com, eSky, Omio, Skyscanner/Turkish Airlines üzere uygulamaları yayınlayarak kataloğunu genişletti.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu