Huawei sonunda Samsung’un kapısını çaldı!

huawei sonunda samsungun kapisini caldi OQTaEbeh
huawei sonunda samsungun kapisini caldi 0 61T2Y91v

Katlanabilir akıllı telefon sektöründe Samsung ile birlikte öncü isimlerden biri olan Huawei şu aralar sıkıntılı günler geçiriyor. ABD ile Çin arasında hüküm süren krizden en çok zarar gören isim şüphesiz Huawei olmuştu.

Yeni ürettiği telefon ve tablet modellerinde Google servislerini kullanamayan Huawei, yakın zamanda üst segment Kirin yongalarında da sıkıntı yaşayacak. Çünkü Huawei’nin üretim yükünü çeken TSMC Trump hükümeti ile yaptığı anlaşma sonucu Çinli üretici ile bağlarını koparmıştı.

Ekran tarafında ise BOE kökenli sorunlar yaşayan Huawei, tüm bu zorluklara karşın 2020’nin 2. Çeyreğinde en çok telefon satan şirket olmayı başarmıştı.

Huawei sonunda Samsung’un kapısını çaldı!

Katlanabilir ekranlı telefon pazarında Samsung ile birlikte öncü isimlerden biri olan Huawei, yeni Mate X modelinde dışa doğru katlanabilir ekran yapısından ziyade içe doğru katlanabilen bir yapıya yer vermek istiyor.

huawei sonunda samsungun kapisini caldi 1 ZEBs7NOL

Bunun için de sektörün bir diğer tecrübeli ismi olan Samsung ile işbirliğine gidilecek gibi görünüyor. Zira Huawei içe doğru katlanan akıllı telefon modeli için Güney Koreli teknoloji deviyle masaya oturacak.

Aslında bu kararın tamamen doğru olduğu söylenebilir. Çünkü dışa doğru katlanan Mate X modelleri çok da korunaklı değildi. Muhtemelen içe doğru katlanan yeni Mate X modeli daha fazla talep görebilir.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Huawei sonunda Samsung’un kapısını çaldı!