Huawei P50’nin Olası Tasarımı Ortaya Çıktı

huawei p50nin olasi tasarimi ortaya cikti DgeBGKRB

Çinli teknoloji şirketi Huawei’nin yaklaşmakta olan amiral gemisi P50, birinci sefer 3 boyutlu modellemelerle görüldü. Şirketin patentlenen dizaynlarının üç boyutlu hale getirilmesiyle oluşturulan görseller, Huawei’nin bu kere ayrımlı bir kamera tasarımı kullanacağını gözler önüne seriyor. Lakin bu tasarım, simetri takıntısı olan tüketicileri sıkıntıdan çıkaracak çeşitten.

Hazırlanan manzaralara nazaran Huawei, P50’de kavisli bir ekran dizaynına alan verecek. Bu ekran, hap halindeki ön kamera için delikli yapıya sahip olacak. Bu da Huawei P50’nin bir çift ön kameraya sahip olacağının bir göstergesi. Huawei hayranlarını bekleyen asıl sürprizse telefonun art kısmında. Şirket, klasik hale getirdiği daire formundaki kamera kurulumunu bu sefer kesik bir halde sunacak üzere görünüyor.

Huawei P50’nin mümkün tasarımı, işte bu türlü olacak

huawei p50nin olasi tasarimi ortaya cikti 0

Huawei P50’nin teknik özellikleri şu an için bilinmiyor. Örneğin bu telefonda kullanılacak kavisli ekranın neler sunacağı şu an için meçhul. Lakin tezlere nazaran Samsung ve LG, Huawei P50’nin ekran panellerini üretmek için hazırlar. Üretimin ne çapta olacağı ise öteki bir muamma olarak karşımıza çıkıyor. Bunun nedeniyse Huawei’nin elinde kaç sayı P50 üretebilecek bileşen olacağı şu an için bilinmiyor oluşu.

Huawei, amiral gemisi telefonlarında bilhassa de kamera donanımıyla dikkat çeken bir üretici. Lakin bu kere, beklentileri aşacak düzeyde bir değişiklik olmayacak üzere görünüyor. Şirket yeniden dörtlü kamera konseyimi tercih ederken, bu kamera kurulumundaki sensörlerin detayları, ilerleyen süreçte gün yüzüne çıkacak.

P50’nin çıkış tarihi için 2021’in birinci yarısı deniyor

huawei p50nin olasi tasarimi ortaya cikti 1 SwqWlTKR

Huawei’nin içinde bulunduğu sıkıntı durum, şirketin olağan akışını da bozuyor. Gelen haberlere nazaran Huawei, en yeni amiral gemisi P50’yi, 2021’in birinci yarısında piyasaya sürecek. Ayrıyeten bu akıllı telefonda, kısa bir müddet evvel Türkiye pazarına giriş yapan Mate 40 serisine hayat veren Kirin 9000 işlemcinin bulunacağı söyleniyor. Bu da Huawei’nin, P50 serisindeki ikinci sürprizi olacak üzere görünüyor.

Huawei, Mate 40 ile ilgili yaptığı açıklamalarda, bu telefonların Kirin işlemcilerle çalışan son eser olacağını söylemişti. Ayrıyeten ortaya çıkan birtakım raporlar, şirketin elindeki tüm Kirin 9000 işlemcilerin Mate 40 serisi üretilmesi için ayrıldığını ortaya koyuyordu. Yeni savlar ise durumun bu türlü olmayabileceğini, P50 serisinin de Kirin 9000’den güç alacağını gösteriyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Huawei P50’nin Olası Tasarımı Ortaya Çıktı