Mobil

Huawei P50’den Birinci Bilgiler Gelmeye Başladı

Çinli teknoloji devi Huawei, geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği lansman aktifliği ile en yeni amiral gemisi akıllı telefonları Mate 40 serisini tüketicilerin beğenisine sundu ve ailesinin küresel pazardaki en güçlü üyesi olacak Mate 40 Pro, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de de satışa sunuldu.

Şimdi Huawei Mate 40’ın yankıları bitmemişti ki P50 ailesi ile ilgili birinci bilgiler gelmeye başladı. Çin’deki Huawei’ye yakın kaynaklarca aktarılan bilgilere nazaran Huawei, gelecek yılın birinci yarısında tanıtılacak P50 ailesinde de 5 nm fabrikasyon sürecinde üretilen Kirin 9000 işlemciyi kullanacak.

Huawei, P50 için Samung ve LG’den OLED ekran alabilir

7337acfc0bf43afe6f7e3isim2837319ed23150be5

P50 ailesi ile ilgili asıl sürpriz ekran tarafında ortaya çıkıyor. Gelen bilgilere nazaran Huawei, P50 ailesinde BOE üzere Çinli üreticiler alanine Güney Koreli teknoloji devleri Samsung ve LG tarafından üretilecek OLED ekranları kullanacak. Hatta iki şirketin P50 ekranları için üretime şimdiden kafalayacağı belirtiliyor.

Daha evvel ortaya çıkan kimi söylentiler, ABD ambargosu nedeniyle TSMC daha fazla amiral gemisi Kirin işlemci üretemeyeceğinden Huawei’nin Kirin 9000 işlemciyi yönetimli kullanmak istediğini ve birtakım P50 modelleri için Qualcomm’dan işlemci alabileceğini öne sürüyordu. Fakat Qualcomm’un Huawei ile iş yapmak için almış olduğu lisans sadece 4G işlemcileri kapsisimığından bu bahiste nasıl gelişmelerle karşılaşacağımızı şimdiden öngörmek güç.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu