Huawei, Önümüzdeki Yıl ‘Sıvı Lens’ Teknolojisini Kullanacak

huawei onumuzdeki yil sivi lens teknolojisini kullanacak

Teknolojinin gelişim suratı gün geçtikçe katlanarak artıyor. Bu süreçten akıllı telefonlarımızda kullanılan bileşenler de büyük oranda etkileniyor. Akıllı telefonlarda görmeyi beklediğimiz en yeni teknolojiyse ‘sıvı lens‘ olarak isimlendirilen teknoloji. Yeni bir habere nazaran Çinli teknoloji devi Huawei, bu teknolojiyi önümüzdeki yıl amiral gemilerinde sunmayı planlıyor.

Habere nazaran Huawei, sıvı lens teknolojisinin test sürecinde son etaba geldi. Şirket, Aralık 2019’da sıvı lens teknolojisi için patent kafavurusunda bulunmuştu. Huawei’nin yapmış olduğu müracaat 4 ay sonra, Nisan 2020’nin başında onaylanmış ve şirketin bu teknolojiyi akıllı telefonlarda kullanacağı gün beklenmeye başlamıştı.

Nedir bu ‘sıvı lens’ teknolojisi?

huawei onumuzdeki yil sivi lens teknolojisini kullanacak 0 mssDvVIL

Şu ana kisimar bildiğimiz ayrıntılara nazaran sıvı lens teknolojisi, imaj sabitleme ve odak vakitlerini harikulade oranda hızlandırmaya yarayacak. Bu teknoloji sayesinde dolaylı olarak kullanıcıların görsel tecrübeleri de bir üst düzeye taşınacak. Çinli bir kaynağa nazaran odak mühleti sadece birkaç milisaniyeye kisimar düşecek.

Sıvı lens teknolojisinin birinci etapta sadece telefoto kameralarda karşımıza çıkması bekleniyor. Hatta Digital Chat Station’a nazaran sıvı lens, şimdi ilanlmamış Sony IMX782 sensöründe de yer alacak. Yeni teknoloji sayesinde hareket halinde olan objeler de çok daha güzel bir halde takip edilebilecek.

Akıllı telefon dünyasında son vakitlerde büyük bir yenilik yaşamıyorduk. Telefonların kameralarındaki çözünürlük artmış, yakınlaştırma kabiliyetleriyse üst sonlara ulaşmıştı. Ancak sıvı lens teknolojisinin gelişiyle birlikte akıllı telefon kameralarının mükemmel bir performans artışı yaşayacağını söyleyebiliriz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Huawei, Önümüzdeki Yıl ‘Sıvı Lens’ Teknolojisini Kullanacak