Huawei Mate 40 Türkiye’ye gelmeyebilir!

huawei mate 40 turkiyeye gelmeyebilir ebspheyI
huawei mate 40 turkiyeye gelmeyebilir 0

ABD Lideri Donald Trump’ın Huawei hakkında vermiş olduğu ambargoyu uzatma kararı sonrasında şirketin işlemci konusunda çeşitli sıkıntılar yaşayabileceği konuşuluyordu. Bu konuşulanlar yakın vakit içerisinde gerçeğe dönüşecek üzere gözüküyor. O denli ki ambargonun yan tesirleri yavaş yavaş kendisini göstermeye başladı bile. Kirin işlemcilerinin üretimi noktasında çeşitli şirketler ile güç birliği yapan Huawei’nin artık kimi ABD tabanlı şirketlerle işbirliğine gidememesi, işlemci üretimi yapamayacağı manasına geliyor. Yeni telefonları için kâfi sayıda yonga setine sahip olmayan Çin merkezli şirketin ne yapacağı merakla bekleniyor.

Huawei Mate 40 Türkiye’ye gelmeyebilir!

Ambargo sonrasında bilhassa ABD’li şirketlerle iş yapamayan Huawei, Kirin işlemcileri de üretemiyor. Bu bakımdan zorda kmekan şirketin Huawei Mate 40 modelini kimi pazarlarda piyasaya sürmeyeceği söz ediliyor. Gücünü muhtemelen Kirin 1000 işlemcisinden alacak olan telefonun bu sebepten ötürü ülkemize gelmeme ihtimali de ortaya çıkıyor. Her ne kadar Huawei Türkiye pazarını ziyisimesiyle önemsese de, Mate 40 modelini ülkemize getirmeme mümkünlüğü var diyebiliriz.

huawei mate 40 turkiyeye gelmeyebilir 1 Hqce9eZz

Herkesin bildiği üzere Çin menşeli akıllı telefon üreticisi çok yüksek ihtimalle Mate 40 Pro Plus ve Mate 40 Porsche Design modellerini ülkemize getirmeyecek. Fakat ailenin öteki iki üyesi olan Mate 40 ve Mate 40 Pro‘nun Türkiye’de satışa sunulacağını düşünüyoruz. Huawei her ne kadar kâfi işlemci adetsına sahip olmasa da bizce Türkiye pazarını es geçmeyecektir. Bakalım şirket işlemci sıkıntısını ilerleyen vakitlerde nasıl aşacak? Daima birlikte bekleyip göreceğiz.

Sıradaki içerik:

Huawei Mate 40 Türkiye’ye gelmeyebilir!