Huawei, Mate 40 Serisinin Tanıtılacağı Tarihi Açıkladı

huawei mate 40 serisinin tanitilacagi tarihi acikladi WVD3N87e

Son periyotlarda epeyce düşünceli günler geçiren Çin merkezli teknoloji devi Huawei, Mate 40 serisinin tanıtılacağı tarihi açıkladı. ABD’nin devam eden ekonomik baskıları nedeniyle muhtemelen Kirin çiplerini kullanan son akıllı telefon serisi olacak Mate 40, 22 Ekim Perşembe günü TSİ 15.00’da düzenlenecek bir aktiflikle birlikte birinci kere gösterilecek.

Huawei Aygıtları Lideri ve Tüketici İş Kümesi CEO’su Richard Yu, geçtiğimiz ağustos ayında düzenlenen bir konferansta “15 Eylül’den itibaren Kirin işlemcilerimiz üretilemeyecek. Ayrıyeten yapay zekalı yongalarımız da üretilemeyecek. Bu bizim için çok büyük bir kayıp” dimekanek şirketi çok güç günlerin beklediğini itiraf etmişti.

Huawei Mate 40 serisi neler sunacak?

huawei mate 40 serisinin tanitilacagi tarihi acikladi 0 k94Ije2t

Daha evvelki söylentilerde Huawei Mate 40 serisinin gücünü yeni bir Kirin amiral gemisi yonga setinden alacağı sav ediliyordu. 5 nm üretim sürecinden çıkan bu yonga setinin Kirin 1000 olacağı istikametinde daha evvel yayınlanmış bir rapor bulunuyor lakin yonganın Kirin 9000 olarak isimlendirileceği da gündemde.

Ekran kısmında yüz tanımayı desteklemek için çentik dizaynına sahip olacağı söylenen telefonların, tıpkı P40 serisinde olduğu gibi 1200 piksel+ çözünürlük ve 90 Hz ekran yenilemeyi desteklemesi olası görünüyor. Ayrıyeten cihazların Google servislerinden yoksun olacağını da belirtelim.

Huawei Mate 30 ailesinin devamı niteliğinde olacak Mate 40 serisiyle ilgili bilinenler şimdilik bunlarla sonlu. Cihaza dair geri kalan tüm ayrıntıları ve fiyat bilgisini 22 Ekim Perşembe günü düzenlenecek olan tanıtım aktifliğiyle birlikte öğreneceğiz. Aktiflikte yaşanacak gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Huawei, Mate 40 Serisinin Tanıtılacağı Tarihi Açıkladı