Huawei, Mate 40 Pro’ya olan ağır talebi karşılayamıyor: Stoklar tükendi

huawei mate 40 proya olan agir talebi karsilayamiyor stoklar tukendi bfG6Javw

huawei mate 40 proya olan agir talebi karsilayamiyor stoklar tukendi 0 lwf83Fep

Huawei‘nin 22 Ekim’de tanıtımını yaptığı yeni amiral gemileri Mate 40 serisi şu ana kadar Çin’de büyük istek gördü. Serideki telefonlardan bilhassa Mate 40 Pro’ya karşı talep her geçen gün artıyor lakin şirket bu talebi karşılamakta bir ekip zahmetler çekiyor.

Sonlu sayıdaki yonga seti üretimdeki en büyük mahzur

Çin’de ağır ilgi gören Huawei’nin yeni amiral gemisi serisine ulaşmak gün geçtikçe zorlaşıyor. Fabrikalar Mate 40 serisi telefonları üretiyor olmasına karşın talep karşılanamıyor ve mevcut stoklar da tükenmiş durumda. Huawei, önümüzdeki aylarda eser gamının üretim kapasitesini artıracağını ve en azından başlangıçta bu akıllı telefonlara yönelik mevcut talebi karşılayacağını garanti etti. Kısa periyodik ağır talebi karşılayacak olsalar bile Huawei’nin önünde bir mahzur daha var.

huawei mate 40 proya olan agir talebi karsilayamiyor stoklar tukendi 1 54OKiZrW

ABD tarafından uygulanan yaptırımlar nedeniyle Huawei, yeni Kirin 9000 yonga setleri üretemiyor. Bu, şirketin hudutlu sayıda yonga setine sahip olduğu ve Huawei bunları bitirdikten sonra daha fazla yonga seti yapamayacağı yahut tedarik edemeyeceği ve bilhassa ağır talep gören Mate 40 Pro ve Mate 40 Pro Plus modellerinin üretimini durdurabileceği manasına geliyor.

Yasağın yürürlüğe girmesinden evvel TSMC, Huawei’ye 9 milyon adede yakın bir sayıda Kirin 9000 yongası gönderdi. Geçtiğimiz sene Mate 30 serisi yaklaşık 10 milyon adet satılmıştı. Bu sayılara bakıldığında bile Mate 40 serisi, geçtiğimiz sene Mate 30 serisinin yakaladığı satış sayısını yakalayamayacak ve şirketin açıklamış olduğu kısa müddette talebin karşılanması, mevcut sebeplerden ötürü uzun vadeye yayılamayacak. Huawei’nin bu meseleyle karşılaşıp karşılaşmayacağına ya da bu durumla alakalı ne üzere tedbirler alacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Sıradaki içerik:

Huawei, Mate 40 Pro’ya olan ağır talebi karşılayamıyor: Stoklar tükendi