Huawei masaüstü bilgisayar işine giriyor

huawei masaustu bilgisayar isine giriyor 6qsauWhn
huawei bilgisayar02 izvV cover

Cep telefonu, akıllı saat ve kulaklık derken Huawei şimdi de masaüstü bilgisayar üretmeye başlıyor. Markanın devlet ve şirketler için geliştirdiği ve şimdilik son kullanıcıya satılmayacak olan bilgisayarları Çin merkezli sosyal medya sitesi Weibo‘da ortaya çıktı.

Huawei masaüstü bilgisayar işine giriyor

24 çekirdekli Kunpeng platformunda çalışacak olan bilgisayarların görünümü daha çok kurumsal cihazları andırıyor. Çin’de kullanılan UOS işletim sistemi ile çalışacak olan bilgisayarlarda 8 GB RAM ve 512 GB SSD depolama alanı bulunacak. Huawei marka bilgisayarda AMD Radeon 520 grafik kartı bulunacak. Bilgisayarlar sadece bu ekran kartı ile çalışacak ve işlemcileri de değiştirilemeyecek ya da sökülemeyecek.

huawei bilgisayar01 q3ac

Bilgisayarların ön yüzünde 3 adet USB Tip A, 1 adet USB Tip C bağlantısı, bir kulaklık girişi, arka yüzünde ise 4 adet USB Tip A, ethernet girişi ve VGA bağlantısı yer alacak.

Sızan bilgilere göre bilgisayarın fiyatı ise 7500 Yuan olacak. Bu rakam TL olarak yaklaşık olarak 7800 TL’ye karşılık geliyor. Bu konfigürasyonun dışında farklı seçenekler olup olmadığı ise şimdilik bilinmiyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Huawei masaüstü bilgisayar işine giriyor