Huawei, Honor markasını satmayacak

huawei honor markasini satmayacak 9mY34CY8

huawei honor markasini satmayacak 0 whGJwJVQ

ITHome internet sitesi Huawei’nin Honor markasını satma ihtimalinin çok yüksek olduğunu argüman eden bir haber yayınlamıştı. Hatta bu bilgi ünlü analist Ming-Chi Kuo‘nun tabirlerinden alıntı yapılarak servis edildi.

Görünüşe bakılırsa durum hiç de basına yansıdığı üzere değil. Yani Huawei’nin Honor markasını satmak üzere bir niyeti yok. ITHome da aslında yayınladığı haberi kısa bir müddet sonra geri çekti. Ayrıyeten bu söylentiler Huawei çalışanları tarafından yalanlandı.

huawei honor markasini satmayacak 1 CHpQ6Ryc

Satılırsa yaptırım dışı kalacak

Ming-Chi Kuo, Honor satışının hem markanın kendisi hem de tüm Çin elektronik sanayisi için uygun bir seçenek olduğunu söylemişti. Lakin tecrübeli analist bu defa öngörülerinde yanılmış görünüyor. Çünkü Honor’un “elden çıkarılması” üzere bir durum kelam konusu değil.

Kuo’ya nazaran markanın satılması ABD tarafından uygulanan ticaret yasağından sıyrılmasını sağlayabilir. Yani mümkün bir satış durumunda Huawei ile çalışması yasaklanan Amerikalı tedarikçilerin Honor markasıyla iş iştiraki yapmasının önünde rastgele bir mani kalmayacak.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Huawei, Honor markasını satmayacak