Huawei HiCar akıllı araç ekranı ortaya çıktı

huawei hicar akilli arac ekrani ortaya cikti mCM827AB

huawei hicar akilli arac ekrani ortaya cikti 0 yzcYkrzd

Huawei’nin ağır ambargolar sonrasında geliştirdiği HarmonyOS işletim sistemi birinci sefer yönlendiricilerde kullanılmıştı. Yavaş yavaş Huawei’nin tüm ekosisteminde yerini alması beklenen platform bir araç içi bilgi ekranında ortaya çıktı.

Huawei HiCar nedir?

Huawei HiCar firmanın HarmonyOS 2.0 yüklü birinci araç içi akıllı ekranı olma özelliğine sahip. 21:9 imaj oranı olan ekranda bir de düzenekli ön kamera yer alıyor. Art kısımda ise bir hoparlör mevcut. Hali hazırdaki araç içi sistemlerin tersine HiCar araç ekranı bir tablet stilinde kullanım deneyimi sunuyor.

Şimdi Huawei HiCar ne cins teknik ayrıntılar sunuyor ve araç içi montajı nasıl olacak resmi olarak açıklanmış değil. Bununla birlikte birinci olarak Çin’de üretilen araç modellerinde kullanılacağını kestirim etmek yanlış olmaz.

Ülkedeki geniş otomotiv kesimi iştirakleri ile Huawei’nin süratli bir biçimde benimseneceği varsayım ediliyor. Elbette mevcut durumda bir işlemci üretim ıstırabı da var fakat bu tıp aygıtlarda 14nm yahut 22nm üzere daha olgun üretim süreçleri pek sorun olmuyor. Bu bakımdan Huawei biraz daha rahat hareket edebilir.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Huawei HiCar akıllı araç ekranı ortaya çıktı