Mobil

HP’nin yeni dizüstüsü okyanustan geri dönüştürülmüş plastik kullanıyor

hpnin yeni dizustusu okyanustan geri donusturulmus plastik kullaniyor 0 pgABh1Hz

Bugün okyanuslara bırakılan atıkların neredeyse yedinci bir kıta oluşturacak kadar fazla hale geldiği etraf aktivistleri tarafından daima lisana getiriliyor. HP de eserlerinde okyanustan geri dönüştürülen materyaller kullanarak hassaslık oluşturmaya çalışıyor.

Yeni HP Pavilion dizüstüler

Yeni HP Pavilion serisi 13, 14 ve 15 inçlik ekranlar ile geliyor. 3 boyutlu işlenmiş metal kasa görünümü güzelleştirirken; incelen kenarlar sayesinde ekran kasa oranı da yüzde 86 düzeyine çıkıyor. Böylelikle daha kompakt bir yapı elde ediliyor. Yeni soğutma fanları ise yüzde 27 daha fazla hava akışı ve yüzde 16 daha düşük gürültü vadediyor.

Yeni seride firma B&O imzalı hoparlör yuvalarında okyanustan geri dönüştürülmüş plastik kullanmış. Daha evvel de Seçkine Dragonfly modelinde emsal bir örnek yaşanmıştı. Şimdi ölçü çok düşük lakin gelecek için umut vadedici.

hpnin yeni dizustusu okyanustan geri donusturulmus plastik kullaniyor 1 ANjSRFdk

HP Pavilion serisi öbür taraftan Tiger Lake işlemciler ile Intel Xe grafik ünitesini kullanıcılara sunacak ve Full HD oyun oynama imkanı verecek. Ayrıyeten Ryzen 4000 APU işlemciler seçenekler ortasında. Tekrar GeForce MX 450 ekran kartı da istendiği takdirde tercih edilebiliyor.

WiFi 6, 1TB’a kadar SSD, Optane bellek, USB PD takviyesi, SD kart yuvası üzere ekstraları olan HP Pavilion serisinde 13 inçlik model 680$, 14 inçlik model 580$, 15 inçlik model de 600$ düzeyinden başlayacak.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu