Donanım

HP, Yeni Dizüstü Bilgisayarlarını Duyurdu: İşte Fiyatları

ABD merkezli teknoloji devi HP, bugün düzenlediği bir aktiflikte yeni dizüstü bilgisayarlarını duyurdu. Pavilion serisinden olan dizüstü bilgisayarları etkileyici kılan iki kıymetli konu var. Bunlardan bir tanesi dizüstü bilgisayarların Intel’in 11. jenerasyon işlemcilerinden güç alıp, bu gücü Iris XE GPU’larla destekliyor olması. İkinci değerli konuysa bu dizüstü bilgisayarlarda kullanılan birtakım plastik modüllerin, okyanuslara atılmış plastiklerin geri dönüşümünden imal edilmiş olması.

HP’nin yeni dizüstü bilgisayarları; 13 inç, 14 inç ve 15 inç ekran büyüklükleriyle tercih edilebiliyor. Bu bağlamda 13 inç büyüklüğündeki versiyonu satın almak isteyen bir tüketici, 1080p yahut 4K Ultra HD çözünürlük tercihinde bulunabiliyor. 14 ve 15 inç büyüklüğündeki versiyonlarda ise bu seçenek, 720p ya da 1080p ile sonlandırılmış durumda. 

HP’nin Pavilion serisindeki yeni dizüstü bilgisayarları işte bu türlü görünüyor

hp yeni dizustu bilgisayarlarini duyurdu iste fiyatlari 0 AcsVuAYt

HP tarafından yapılan açıklamalara nazaran şirketin yeni dizüstü bilgisayarları, metal bir kasaya sahip. Yeni dizüstü bilgisayarlarında fark çizgilerini ortadan kaldıran şirket, bu sayede tek kesimmiş üzere görünen bir yapı oluşturmuş durumda. Ayrıyeten çerçeve boyutunu da minimalize eden HP, 15 inçlik versiyonda yüzde 86’lık ekran gövde oranı sunmayı kafaarıyor. Yeni dizüstü bilgisayarların hoparlör muhafaza plastikleri ise okyanuslardaki atık plastikten geri dönüşümle elde edilmiş durumda.

HP, yeni dizüstü bilgisayarlarında fan dizaynını ve soğutma sistemini de yeniledi. Bu yenileme, hava akışını yüzde 27 oranında artırırken gürültüyü ise yüzde 16 oranında düşürüyor. Bu da kullanıcılara hem performans hem de kullanılabilirlik açısından çeşitli avantajlar sunuyor.

hp yeni dizustu bilgisayarlarini duyurdu iste fiyatlari 1 XWquv9bj

HP’nin yeni dizüstü bilgisayarları yaklaşık 8.5 saat kullanım imkanı sunuyor. Ayrıyeten kullanıcılar, bu dizüstü bilgisayarları yalnızca 45 dakika içerisinde yüzde 50 oranında şarj edebiliyorlar. Kullanıcılar, Intel Iris XE GPU’lardan fazlasına gereksinim duyduklarında, 14 inç ve 15 inçlik versiyonlarda Nvidia’nın GeForce MX450 GPU’larını tercih edebiliyorlar. Tüm bunlara ek olarak HP, 15 inçlik versiyonun AMD Ryzen 4000 serisi işlemcilerle satın alınmasını da sağlıyor.

HP tarafından yapılan açıklamalara nazaran şirketin yeni dizüstü bilgisayarları, ekim ayı prestijiyle şirketin resmi internet sitesi üzerinden satın alınabilecek. Bu dizüstü bilgisayarların fiyatları ise şu şeklide olacak;

  • 13 inç büyüklüğündeki versiyonun kafmekangıç fiyatı 680 dolar (yaklaşık 5,200 TL + vergiler)
  • 14 inç büyüklüğündeki versiyonun başlangıç fiyatı 580 dolar (yaklaşık 4,400 TL + vergiler)
  • 15 inç büyüklüğündeki versiyonun kafalangıç fiyatı 600 dolar (yaklaşık 4,600 TL + vergiler)

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu