Honor markası satılıyor

honor markasi satiliyor jiI2dsG7

honor markasi satiliyor 0 gJLLc236

Huawei’nin karşı karşıya olduğu ağır yaptırımlar nedeniyle kaynaklarını daha verimli kullanmak için Honor markasını elinden çıkarmak istediği daha evvel gündeme gelmişti. Honor markasının satışı resmiyet kazanmak üzere.

Honor devri kapanıyor

Honor markası Huawei’nin gençlere yönelik uygun fiyatlı ve ilgi cazip akıllı telefonlarından oluşuyordu. Bugüne kadar pek çok değerli özellik ile piyasaya sürülen Honor telefonları akıllı telefon pazarında daima büyüme gösteriyordu.

ABD’nin ağır ambargosu nedeniyle Kirin yonga setlerini bile üretemeyecek hale gelen Huawei için Honor markasını yönetebilmek zorlaştı. Kaynaklarını yalnızca üst düzey Huawei telefonlara ayırmak isteyen firma Honor markasını satışa koydu.

Gelen bilgilere nazaran Honor markasının yüzde 15 payına sahip olan Digital China ve Shenzen kent idaresi Huawei ile el sıkışmak üzere. Evvelki argümanların tersine 15 milyar dolar civarında bir meblağ kelam konusu. Bu iki ismin yanında bir kaç finans firması da takviye olacak ve pay alacak.

honor markasi satiliyor 1 d9NaiHqN

Honor markasının 7000 civarındaki çalışanları, mağazaları, Ar-Ge merkezleri, pazarlama üniteleri ve patentleri Digital China-Shenzen iştirakine geçecek. 3 yıl içerisinde paydaşlık Honor markasını borsaya açmayı planlıyor.

Satış ile birlikte Honor markası ambargodan kurtulacak mı merak konusu. Bununla birlikte bir devlet ünitesinin işin içinde olması muhtemelen işleri zorlaştıracaktır. Huawei’ye dönersek elde ettiği kıymetli meblağ ile plan dahilindeki yonga üretim tesislerini hızlandıracağı varsayım ediliyor.  Ayrıca Joe Biden idaresinden firmanın şimdilik bir beklentisi yok.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Honor markası satılıyor