Honda Ropot çocuklarınızı kazalardan koruyacak

honda ropot cocuklarinizi kazalardan koruyacak d45NC6js

honda ropot cocuklarinizi kazalardan koruyacak 0 MB7pgWmP

Honda markasını asıl olarak otomotiv kesiminde dıuyuyor olsak da bilhassa robotik teknolojiler alanında büyük çalışmaları mevcut. Uzun yıllardır yetenekli robot prototipleri geliştiren Honda bunları kendi araçlarında kullanıyor yahut farklı tahlillerde piyasaya sürüyor.

Honda Ropot nedir?

Honda Ropot ismiyle geliştirilen yeni bir robot tahlili ise çocuğunuza odaklanıyor. Bilhassa Japonya’da birinci okula giden yaş kümelerinde çok fazla trafik kazası yaşanması Ropot konseptinin doğuşuna ön ayak olmuş.

Honda Sensing sensör teknolojileri ile donatılan Ropot ismindeki dijital asistan sırt çantasının omuz kısmındaki askılığına takılıyor. Böylelikle çocuğunuza adeta bir ikinci göz oluyor. Araç algılama sistemi olan robot bilhassa art taraftan gelen bir trafik olursa titreşim ile çocuğun dikkatli olmasını sağlıyor.

honda ropot cocuklarinizi kazalardan koruyacak 1 rwQcAqMy

Öteki taraftan entegre GPS ile ebeveynin belirlediği rota takip ediliyor ve kavşaklara gelindiği vakit tekrar titreşim ile çocuğun karşıdan karşıya kurallara uyarak geçmesi sağlanıyor. Böylelikle daima bir denetim sistemi oluşturuluyor.

Honda prototip basamağındaki tahlilini Japonya’da makul bir aile kümesi ile denemeye başlamış ve hayli olumlu geri dönüşler alınmış. Bununla birlikte Honda Ropot ne vakit piyasaya çıkacak bilinmiyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Honda Ropot çocuklarınızı kazalardan koruyacak