Honda, Avrupa’da akaryakıtlı ve dizel model satışını bitirecek

honda avrupada akaryakitli ve dizel model satisini bitirecek i6LnHyqY

honda avrupada akaryakitli ve dizel model satisini bitirecek 0

Avrupa’da CO2 emisyonlarına yönelik kurallar epeyce katı. Bu da otomotiv devlerinin bu pazara yönelik eser gamındaki akaryakıtlı ve dizel versiyonlar konusunda önemli kararlar almasına neden oluyor.

Klasik motorları bitirmeye yönelik açıklamalardan biri de Japon üretici Honda‘dan geldi. Honda’nın Avrupa kolundaki kıdemli lider yardımcısı Ian Howells, markanın karbon ayak izini azaltmak için çok taraflı bir plan hazırladığını ve bu kapsamda 2023 yılından itibaren Avrupa’da saf içten yanmalı motorlu (benzinli ve dizel) modelleri bitireceklerini belirtti.

Howells, 2022 sonu itibariyle Honda’nın Avrupa’daki eser gamının yalnızca hibrit ve büsbütün elektrikli modellerden oluşacağını belirtti. 2035 yılına yaklaşırken maddelerin daha da ileriye gitmesi yahut hibritten uzaklaşan bir değişim kelam konusu olursa bu teknolojiden de uzaklaşabileceklerini de kelamlarına ekledi.

Honda otomotiv dalındaki elektrik dönüşümünü desteklemesine karşın elektrikli araçların yüksek maliyet nedeniyle markanın emisyon ortalamasını azaltma konusunda süratli bir tahlil olmayacaklarını düşünüyor. Şirket bu süreçte hibrit teknolojisinin büsbütün elektriğe geçiş sürecindeki en efektif tahlil olduğuna inanıyor.

Japon markanın Honda e isimli büsbütün elektrikli modeli Avrupa’da 33 bin euro‘dan başlayan fiyatlarla satılıyor. Bunun yanı sıra hibrit motorlu yeni kuşak Honda Jazz fiyatı da 21.689 euro‘dan başlıyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Honda, Avrupa’da akaryakıtlı ve dizel model satışını bitirecek