HMD Küresel, Nokia 5.4’ü Yakında Piyasaya Sürecek

hmd kuresel nokia 54u yakinda piyasaya surecek QKPutwM9

HMD Küresel bünyesinde faaliyetlerine devam eden Nokia, mart ayında fiyat performans canavarı sayabileceğimiz bir akıllı telefonunu tanıtmıştı. Nokia 5.3 olarak isimlendirilen yeni akıllı telefon, fiyatına nazaran hayli uygun özellikler sunuyordu. Bugün ortaya çıkan yeni bir bilgiyse Nokia’nın birebir seriye ekleyeceği yeni telefona aitti.

NokiaPowerUser tarafından paylaşılan bilgiye nazaran Finlandiya merkezli HMD Küresel, Nokia 5 serisine yeni bir akıllı telefon eklemeye hazırlanıyor. Nokia 5.4 ismiyle piyasaya sürülmesi beklenen akıllı telefonun teknik özellikleri birinci sefer bugün ortaya çıktı. Telefon, Nokia 5.3 üzere bütçe dostu bir telefon olacak üzere duruyor.

Nokia 5.4’ten gelen birinci ayrıntılar:

hmd kuresel nokia 54u yakinda piyasaya surecek 0 QasgyLKb

NokiaPowerUser’ın haberine nazaran Nokia 5.4, delikli ekran dizaynını taşıyacak. Akıllı telefon, 6,4 inçlik bir ekranla gelecek. 4 GB RAM‘e konut sahipliği yapacak olan telefon, 4 GB RAM + 64 GB depolama alanı ve 4 GB RAM + 128 GB depolama yeri halinde iki farklı seçenekle satılacak.

Akıllı telefon, Mavi ve Mor olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle piyasaya sürülecek. Fakat telefonun tek renk seçeneği bu olmayacak. Habere nazaran Nokia, telefonu tanıttıktan sonra yeni renk seçeneklerini de satışa sunacak. Telefonun işlemcisi ve geriye kyer başka donanımları hakkında şu an için bir bilgi bulunmuyor.

Son olarak habere nazaran HMD Küresel, Nokia 5.4’ü beklenenden daha erken bir vakitte piyasaya sürmeyi planlıyor. Şayet haberde verilen bu detay doğruysa Nokia 5.4 hakkında önümüzdeki günlerde yeni şeyler duymaya başlayacağız. Telefonun nasıl bir fiyat etiketiyle çıkış yapacağı da ortaya çıkan bilgilerden birisi olacaktır.

Sıradaki içerik:

HMD Küresel, Nokia 5.4’ü Yakında Piyasaya Sürecek