Hiper Enflasyon Fiat Paraların Değerini Düşürürse Bitcoin 2021’de Bu Seviyeye Ulaşacak

hiper enflasyon fiat paralarin degerini dusururse bitcoin 2021de bu seviyeye ulasacak zXRpZ96t

Para birimi istikrarsızlığı ve hiper enflasyon, küresel bir salgın ortaya çıkana kadar gerçek dışı göründü ve birçok ülkeyi ekonomik kargaşaya sürükledi. Çoğu ekonomist, salgının sona ermesinin, şu anda %438 (hiper) enflasyon oranıyla karşı karşıya olan başka bir Venezuela’nın doğması anlamına gelip gelmeyeceğini merak etmeye başladı.

Enflasyon ve Bitcoin

Bununla birlikte, diğer bazı Bitcoin meraklıları gibi, Max Keiser de enflasyon ile Bitcoin’in fiyatının ilişkili olduğunu düşünüyor. Fiat sahiplerinin kaybettiği yerde Kaiser, Bitcoin tutkunlarının bu fenomenden kazanç sağlayacağını düşünüyor. Bir tweet’te Keiser, Bitcoin’in enflasyon nedeniyle bu yıl içinde fiyatta muhtemelen 222.000 $’a yükseleceğini söyledi. Keiser, takipçilerine hitaben bir tweet attı:

Keiser’in görüşü muhtemelen şirketlerin ve perakendecilerin kriptoyu bir değer varlığı deposu olarak görmelerinden kaynaklanıyor ve bu da onu enflasyona karşı mükemmel bir koruma haline getiriyor. Son zamanlarda uzmanlar, Bitcoin politik şoklara karşı bağışık olduğundan, daha fazla insanın varlığın ticareti “küresel olaylardan” ayırmasını tercih edeceğini iddia etti.

Bitcoin’in fiyatı gerçekten yükselse de, hedefe giden yolu değişken olabilir. Geçmişte, varlığın fiyatı birkaç kez değerlendi ve hatta düştü. Ancak bazıları, Bitcoin’in fiyatı, enflasyon oranının ve enflasyon tahminlerinin artmasına rağmen “sabit kaldığını” belirtti.

Farklı Görüşler

Bazıları, ekonomilerin daha az değil, biraz daha fazla enflasyona ihtiyaç duyduğu konusunda karşıt bir görüş sunuyor. Aynı zamanda, son büyük resesyondan sonra hiper enflasyonun tekrar oluşmasını beklemiyorlar.

Bitcoin’in enflasyon risklerinin üstesinden gelebilecek sınırlı arzı, birçok kişiyi rahatlatan bir unsur. Ancak bu anlatı da gelişmeye devam ediyor. Ethereum gibi alt coinlerin de potansiyel deflasyonist varlık olması için bir durum söz konusu olabilir. Örneğin, sıkı bir tedarik sınırı olmasa bile, Ethereum, kripto paralarını dolaşımdan düşüren ve Bitcoin gibi başka bir potansiyel hedge olmasına izin veren bir ücret yakımı özelliğine sahip olabilir.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Hiper Enflasyon Fiat Paraların Değerini Düşürürse Bitcoin 2021’de Bu Seviyeye Ulaşacak