Oyun

Hile Yapan PUBG Yayıncısı Canlı Yayında Banlandı

PlayerUnknown’s Battlegrounds ya da daha çok bilinen ismiyle PUBG, 2017 yılında piyasaya sürüldüğü günden bu yana milyonlarca oyuncu tarafından oynandı ve en tanınan hayatta kalma oyunlarından biri haline geldi. Günümüzde artık eskisi kisimar tanınan olmasa da hâlâ PUBG oynayan önemli bir kitle bulunuyor.

Bu oyuncuların en çok şikâyet ettiği noktaların başındaysa oyundaki hileciler geliyor. PUBG’nin erken erişim günlerinden beri var olan bu hileciler, başka oyuncuların canını sıkmanın yanında geliştiriciler için ekstra işlere de sebebiyet veriyor. Geliştirici takım, bu bahis üzerinde ağır efor sarf etse de oyuncuların yansılarından kurtulamıyor.

Bir geliştirici, PUBG’de hile yapan kişinin hesabını canlı yayında banlisimı:

hile yapan pubg yayincisi canli yayinda banlandi 0 SFjYzX5h

Son vakitlerde bu PUBG hilecilerinden biri, Twitch’te canlı yayın yaparken yakalandı ve oyundan yasaklandı. Yayın sırasında PUBG hesabında “Kısıtlanmış Hesap – Hile kullanımı nedeniyle oturumunuz sonlandırılacak” ihtarıyla karşı karşıya kmekan yayıncının tepkisiyse üstteki ekran imajındaki üzere oldu.

‘vesprine’ kullanıcı isimli hilecinin, yayın sırasında her zamanki üzere oyun içi hile kullandığı bu yayın akışı sırasında izleyiciler, vesprine’in yayınından klipler alıp şikâyet etmeye kafalisimı. Birkaç saat sonra PUBG_Hawkinz kullanıcı isimlı bir PUBG topluluk yöneticisi, vesprine’in yayınını ziyaret etti. Yayını bir mühlet izleyen PUBG_Hawkinz, kısa bir mühlet sonra hilecinin hesabını canlı yayında banladı.

vesprine’in canlı yayında banlanması birçok izleyicinin güzeline gitti ve hatta Reddit’te başlık açıldı. Yayıncıyı banlayan topluluk yöneticisi ise Twitch sohbetinde hileciye ezik deyip dalga geçti.

Sık sık hesap değiştiren ve Twitch’te ‘vesprine’ kullanıcı isimına sahip olan bu hileci, PUBG lobileri ve oyunun çevrimiçi topluluğunda aslında epeyce tanınan. Kendisinin hile kullanımı nedeniyle daha evvel birçok hesabının yasaklandığı bilinse de baş koyduğu bu yola yılmadan devam edecek üzere görünüyor.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu