“Hem iPhone 12 Hem de iPhone 13 Çentikli Dizaynla Gelecek”

hem iphone 12 hem de iphone 13 centikli dizaynla gelecek 7455QW1u

COVID-19 pandemisi nedeniyle Apple’ın bu yılki iPhone geliştirme çalışmaları oldukça sekteye uğradı ve iPhone 12 ailesi, beklenen asıl tarihten yaklaşık 1 ay sonra (13 Ekim) tüketicilerin beğenisine sunulacak. Dürüst olmak gerekirse iPhone 12 modelleri, son yıllarda hakkında tahminen de en az sızıntı gerçekleşen iPhone modelleri oldu ve bu nedenle iPhone 12’lerin pek çok özelliği hakkında hala bir fikrimiz bulunmuyor.

Dünyaca ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, daha evvel paylaştığı bir notta iPhone 12 modellerinde, mevcut iPhone 11’lerde olduğu üzere kalın çentikler alan alacağını, sisimece iPhone 12 mini’nin bu hususta bir istisna olacağını ve iPhone 12 mini’nin öbür iPhone 12 modellerinden daha küçük bir çentik ile geleceğini öne sürmüştü. O günden bu yana Kuo’nun argümanını destekleyen bir sızıntı ise gerçekleşmedi.

iPhone 12 ve iPhone 13 modellerindeki çentik boyutunu ‘gösteren’ çizim

hem iphone 12 hem de iphone 13 centikli dizaynla gelecek 0 eMhOaRgA

Daha evvel pek çok akıllı telefon ile ilgili isabetli sızıntılar gerçekleştirmiş bir ad olan Ice Universe, dün paylaşmış olduğu bir tweet ile Kuo’nun çentikli dizaynın devamı ile ilgili argümanını destekledi diyebiliriz. Çünkü Ice Universe’e nazaran iPhone 12 modelleri, mevcut kalın ve geniş çentikli tasarımı kullanmaya devam edecekler.

Dahası, yeniden Ice Universe’e nazaran gelecek yıl tanıtılacak iPhone 13 modelleri de çentikli tasarım anlayışını sürdürecek. Sırf çentikler, mevcut modellerde olduğundan daha ‘ince’ bir dizayna sahip olacak. Tekrar de iPhone 13 ailesinin tanıtımına bir yıla yakın bir müddet olduğunu düşünürsek en azından iPhone 13’ler ile ilgili argümana kuşkuyla yaklaşmakta yarar olduğunu söyleyebiliriz.

Sıradaki içerik:

“Hem iPhone 12 Hem de iPhone 13 Çentikli Dizaynla Gelecek”