“Haziran’da Altın Fiyatı Bu Korkunç Seviyeleri Görecek!” 4 Analist Tahminlerini Açıkladı

haziranda altin fiyati bu korkunc seviyeleri gorecek 4 analist tahminlerini acikladi M9JMUirp

2020’deki güçlü kazanımların ardından altın fiyatı, yükselen ABD tahvil getirileri ve hisse senedi piyasalarındaki yükselişle birlikte bu yıl şimdiye kadar baskı altında kaldı. Altın daha fazla kaymanın ardından Cuma günü yaklaşık 10 ayın en düşük seviyesini gördü. Peki altın şimdi nereye gidiyor? Pek çok analist, altın’ın kısa vadeli trendinin zayıf görünmesine rağmen, yatırımcıların yükseklerden keskin düşüşler göz önüne alındığında birikmeye başlayabileceğini söylüyor. İşte taze altın tahminleri…

Nish Bhatt: Altın fiyatlarının kısa vadede yatay seyretmesini bekliyoruz

Millwood Kane International kurucusu ve CEO’su Nish Bhatt, piyasaları yorumladı ve altın fiyatlarının kısa vadede yatay seyretmesini beklediklerini söyledi. Nish Bhatt konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

2020’de bir rüya gördükten sonra, son birkaç aydır sarı metal, Ağustos 2020’de tanık olunan yüksek seviyelerden %20’den fazla değer kaybediyor. İç piyasada altın fiyatlarının düşüşü uluslararası ile uyumlu. Altın tutmayı daha pahalı hale getiren ABD hazine getirilerinin artması nedeniyle piyasa fiyatları düştü. Doların güçlenmesi de altın alımını pahalı hale getiriyor. Altın ETF’lerinden aşırı çıkışlar da altın fiyatlarındaki yumuşaklığın nedenlerinden biridir. Dünya genelinde aşılama hamlesi ekonomik faaliyetlerde tamamen normalleşmeye yol açacağından altın fiyatlarının kısa vadede yatay seyretmesini bekliyoruz. Küresel olarak aşırı likidite nedeniyle enflasyonda artış beklentisi orta ila uzun vadede altın fiyatlarına yardımcı olabilir.

haziranda altin fiyati bu korkunc seviyeleri gorecek 4 analist tahminlerini acikladi 0 NdTyNgyz

Debajit Saha: Altın fiyatı Haziran sonu veya Temmuz başında 1.605 doları görebilir

Küresel piyasalarda yatırımcılar, getirisi olmayan varlığı elde tutmanın fırsat maliyetini düşürmek için kıymetli metali sattıkça altın dokuz ayın en düşük seviyesine geriledi. Altın fiyatı kısa süre önce ONS başına 1.700 doların altına indi. Refinitiv’in metal analisti Debajit Saha, altın için daha geniş düşüş eğiliminin henüz sona ermediğini söyledi. Debajit Saha konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Sarı metalin 1.685 dolar/ONS seviyesinde makul bir destek bulmasını bekliyoruz. 1.800 dolar işaretini yükseltmeye çalışacak ve bu seviye civarında satış baskısını bir kez daha tecrübe edebilir. Altın için daha geniş düşüş trendi sona ermedi ve Haziran sonu veya Temmuz başında 1.605 dolara dokunmasını bekliyoruz.

Nirali Shah: Yatırımcılar altın’a yönelmeye başlayacak

Head of Equity Research Başkanı Nirali Shah, altın’ın yüksek seviyelerinden geri çekilmesi nedeniyle yatırımcıların portföylerinin küçük bir bölümünü yeterli çeşitlendirme için altın’a tahsis etmeye çalışabileceklerini söylüyor.

haziranda altin fiyati bu korkunc seviyeleri gorecek 4 analist tahminlerini acikladi 1 I8gmPW81

Jigar Trivedi: Yatırımcılar için bunlar birikime başlamak için en iyi seviyeler

Anand Rathi Shares’te emtialar için araştırma analisti olan Jigar Trivedi, piyasaları yorumladı ve şunları söyledi:

Konumsal olarak, yatırımcılar için bunlar birikime başlamak için en iyi seviyelerdir. Çünkü altın tüm zamanların en yüksek seviyesinden sert düştü. Yatırım talebindeki geri çekilmelerin ortasında duygu olumsuz. Dünyanın en büyük altın destekli borsa yatırım fonu olan SPDR Gold Trust, 13. seans için düştü. Piyasadaki duyarlılık zayıf olduğu için sarı metal muhtemelen baskı altında kalacak. ABD’deki dolar endeksi ve tahvil getirilerindeki keskin yükselişin ortasında altın düşük seviyelerde destek bulabilir.

Sıradaki içerik:

“Haziran’da Altın Fiyatı Bu Korkunç Seviyeleri Görecek!” 4 Analist Tahminlerini Açıkladı