Hauwei’den İstiridye Kabuğu Dizaynlı Yeni Patent

hauweiden istiridye kabugu dizaynli yeni patent cYUgD8aZ

Katlanabilir akıllı telefon kervanına birinci katılan şirketlerden biri olan Huawei’nin yeni bir katlanabilir akıllı telefon patenti aldığı ortaya çıktı. Fakat Çinli şirketin aldığı yeni patente nazaran yeni aygıtın tasarımı, şirketin birinci katlanabilir telefonu Huawei Mate X‘e nazaran biraz daha farklı.

Ortaya çıkan bilgilere nazaran şirket, çift kapaklı bir tasarım üstünde çalışıyor. Huawei’nin 5G irtibat dayanaklı, çift art kameralı bu telefonu tıpkı Motorola Razr üzere istiridye kabuğu olarak isimlendirilen dizayna sahip. Ayrıyeten aygıtın, Mate X’in düşük versiyonu olduğu da söyleniyor.

Huawei’nin yeni katlanabilir akıllı telefonu

hauweiden istiridye kabugu dizaynli yeni patent 0 AXI9Opqk

Telefonun art tarafında ufak, ikincil bir ekran mekan alıyor. Bu ikincil ekranın ekran gövde oranı da hayli düşük. Huawei’nin yeni katlanabilir telefon patenti Samsung’un Galaxy Z Flip modeliyle benzerlik gösterse de ikincil ekranı, art kamerası üzere noktalarda ayrışıyor. Aslında Huawei, bu yaz aylarında tekrar bu çeşit bir telefonun patentini almıştı. Fakat o aygıtın ikincil ekranı nispeten daha küçüktü.

Telefonun art tarafında çift kamera bulunduğunu söylemiştik ki patent görsellerinde bunlara ek olarak öteki rastgele bir kamera görülmüyor. Telefon açıldığında uzun, çentiksiz bir ekran karşımıza çıkıyor. Huawei’nin burisima ekran altı bir kamera kullanabileceği tabir ediliyor.

Aygıtın sol tarafında ses açma kapama fonksiyonunu gördüğü düşünülen iki düğme yer alırken sağ tarafında güç düğmesi mekan alıyor. Bunun dışında telefonda görülebilir bir USB-C girişi, mikrofon ya da hoparlör bulunmuyor. Yeniden her patent haberimizde olduğu üzere bu aygıtın Huawei tarafından gerçeğe dönüştürülmeme ihtimali olduğunu da söyleyelim. Diğer bir deyişle bu tasarım yalnızca hayata geçmeyen patentler ortasında kalabilir.

Sıradaki içerik:

Hauwei’den İstiridye Kabuğu Dizaynlı Yeni Patent