HarmonyOS 2.0 Elektrikli Mesken Aletlerini de Destekliyor

harmonyos 20 elektrikli mesken aletlerini de destekliyor D6PdIntJ

Çinli teknoloji şirketi Huawei, ABD’nin ambargosu üzerine HarmonyOS isimli kendi işletim sistemini duyurmuştu. Şirket, bu işletim sistemiyle kendi ekosistemini kurarak Android ve iOS üzere ekosistemlerin önüne geçmeyi hedefliyor. Bu bağlamda da kısa bir müddet evvel duyurulan HarmonyOS 2.0’ın kimi yeni özellikleri ortaya çıktı. Gelen bilgilere nazaran HarmonyOS 2.0, elektrikli konut aletlerini de destekleyebiliyor.

Çin’in toplumsal medyası olan Weibo’da paylaşılan bilgilere nazaran HarmonyOS 2.0, kullanıcı tecrübesini öbür bir boyuta taşıyacak. Zira kullanıcılar, HarmonyOS işletim sistemli elektrikli konut aletleri üzerinde uzaktan denetim imkanı yakalayabilecekler. Weibo’da alan alan bilgilere nazaran Huawei, yeni sürümle birlikte 3 yeni fonksiyonelliği müşterilerinin hizmetine sunmaya kafaladı.

harmonyos 20 elektrikli mesken aletlerini de destekliyor 0 TRREyDpM

Edinilen bilgilere nazaran Huawei’nin HarmonyOS 2.0’yle sunduğu özellikler; birbirlerine bağlanmış eserlerle dolu bir ağ kurabilme, çamaşır makinelerini akıllı telefonlar üzerinden denetim edebilme ve bir ocakta pişen yemeğin pişme vakti tamamlandığında, akıllı telefon ya da akıllı saat üzerinden bilgilendirme. İşte bu üç özellik, Huawei’nin ekosistem oluşturma hayallerinin değerli isimımlarının başlangıcı üzere görünüyor.

Weibo’da paylaşılan bilgiler yalnızca bunlarla sonlu değil. Paylaşılan birtakım görseller, HarmonyOS’un nasıl çalıştığını ve ne üzere donanım özelliklerine sahip olunması gerektiğini de ortaya koyuyor. Buna nazaran 128 KB ile 128 MB RAM kapasitesine sahip olan tüm IoT eserleri, HarmonyOS işletim sistemiyle çalışabilecek. Ayrıyeten elektrikli konut aletlerinde de emsal bir durum kelam konusu olacak.

harmonyos 20 elektrikli mesken aletlerini de destekliyor 1

Bu ortisima, HarmonyOS’la çalışacak elektrikli mesken aletleri, en azından şu an için Huawei tarafından üretilmiyor. Şirket, daha fazla tüketiciye ulaşabilmek için Çin’in önde gelen mesken aletleri üreticileriyle iş birlikleri yapıyor. Örneğin Midea Group, Joyoung ve Robam Appliances üzere teknoloji şirketleri tarafından üretilen elektrikli konut aletleri, HarmonyOS’u destekliyor ve Huawei’nin oluşturmak istediği ekosisteme dahil olabiliyorlar.

Akıllı telefonlarla irtibat, epey kolay olacak üzere duruyor

harmonyos 20 elektrikli mesken aletlerini de destekliyor 2 MWCc7psa

Paylaşılan imgeler ortasında, bir akıllı telefonla HarmonyOS dayanaklı aygıtların birbirlerine nasıl bağlanabileceği de gösteriliyor. Üstteki görselde de görebileceğiniz üzere, elektrikli konut aletlerinin belli bir noktasında irtibat sensörleri bulunacak üzere görünüyor. Kullanıcı, akıllı telefonunu bu bölgeye yaklaştırdığında, temas kurulması için harekete geçilmiş oluyor. Lakin bu ekosistemin hazır hale gelebilmesi için önümüzde hala uzun bir süreç var üzere görünüyor.

Sıradaki içerik:

HarmonyOS 2.0 Elektrikli Mesken Aletlerini de Destekliyor