Harmony OS yakın vakitte araç bilgi sistemlerine girecek

harmony os yakin vakitte arac bilgi sistemlerine girecek iifISEIC

harmony os yakin vakitte arac bilgi sistemlerine girecek 0 tkr637mt

ABD’nin yasaklamaları ile düştüğü güç durumdan kurtulmaya çalışan Huawei, bir yandan da yeni bölümlere açılım yaparak tesirini genişletmeye çalışıyor. Yakın vakitte otomativ dalına kıymetli bir atak yapacak.

Hongmeng akıllı araç ekranları geliyor

Google ile iş birliğinin sona ermesi ile birlikte kendi işletim sistemine yük veren Huawei; Harmony OS ya da Hongmeng OS olarak bilinen platformuna son halini verdi. Harmony OS birinci bir yönlendiricide kendisine yer bulmuştu. Sonrasında akıllı saat, dizüstü ve tablet modellerinde kullanılacak. Huawei ayrıyeten araç bilgi sistemlerine de Harmony ile girmeyi planlıyor.

Huawei Geliştirici Konferansı’nda firma; HMS for Car ismindeki bulut servis tahlilini tanıtmış ve taşınabilir aygıtlarla araçlar ortasında bir bağlantı kurarak akıllı seyahat deneyimi ortaya koymak istediğini belirtmişti.

harmony os yakin vakitte arac bilgi sistemlerine girecek 1 ug2M6InT

Eylül ayının başlarında ise 250 milyon yuan sermayeli Huawei Electric Technology Co., Ltd. ismiyle yeni bir iştirak kurmuştu. HET iştiraki büsbütün akıllı araç ekipmanlarının geliştirilmesine odaklanıyor.

HET iştirakinin birinci meyvesi ise Harmony OS işletim sistemli bir akıllı araç ekranı olacak. Kaynaklar akıllı ekranın bölümde dalgalanmalara neden olacağını belirtiyor. Bugüne kadar araç içi bilgi sistemleri yetenekli sistemler ile donatılmıştı fakat Huawei epeyce argümanlı.

Firmanın Audi, Volvo ve Hongqi üzere araç üreticileri ile iş birliği yaptığı biliniyor. Ayrıyeten Çin’de pek çok kıymetli araç üreticisi Huawei’nin sistemlerini benimseyecektir. Bu da bölüme süratli bir giriş yapmasını sağlayabilir. Bununla birlikte son yasaklardan sonra yonga tarafında neler olacak merak konusu.

Sıradaki içerik:

Harmony OS yakın vakitte araç bilgi sistemlerine girecek