Hamilton Schumacher’in Rekorunu Egale Etmeyi Başardı

hamilton schumacherin rekorunu egale etmeyi basardi 5nn2qhDE

Formula 1 2019-2020 döneminin 11. ayağı olan Almanya Grand Prix’i tamamlandı. Yarışı, Mercedes’in Britanyalı pilotu Lewis Hamilton birinci sırisima tamamladı. Böylelikle Hamilton şampiyonluk yolunda kıymetli avantaj elde etti.

Mercedes’ten Bottas’ın da yarış dışı kalmasıyla birlikte Hamilton, şampiyonluk bahtını kıymetli bir ölçüde arttırmış oldu. Son cinse kadar en süratli cins puanını da almaya yakın olan pilotu Verstappen en süratli çeşidi atarak durdurmayı kafaardı.

Schumacher’in rekorunu egale etti

hamilton schumacherin rekorunu egale etmeyi basardi 0 K3wfYesJ

Bugünkü yarışın kazananı olan Hamilton, böylece Schumacher’in 91 yarış galibiyetiyle elinde tuttuğu en çok yarış kazanan pilot olma rekorunu da egale etmeyi başardı. Yarışın akabinde Michael Schumacher’in oğlu Mick Schumacher, babasının Mercedes için yarışırken taktığı kasklardan birini Britanyalı pilota ikram etti.

Yarışın başlarında Bottas, çok az gözüken halde araçtaki bir yanılgı nedeniyle yarıştan çekildi. Motor arızalarıyla dikkat çeken yarışta 5 otomobil finish çizgisini göremedi. Tepeyi Hamilton alırken ikinci sırayı Red Bull kadrosundan Hollandalı pilot Max Verstappen kazandı. Üçüncü sırada ise Renault’nun yetenekli pilotu Ricciardo yer aldı. 

Böylece yaklaşık iki yıl sonra Ricciardo bir defa daha podyuma çıkmayı kafaarmış oldu. Yarışın en kafaarılı pilotu olarak Hulkenberg seçildi. Hulkenberg oyların üçte birini almayı kafaardı. Haas ekibinden Grosjean bu yarışta dönemin birinci puanlarını aldı.

Hamilton tepedeki yerini pekiştirdi

hamilton schumacherin rekorunu egale etmeyi basardi 1 njTSHgcq

Hamilton bu zaferle birlikte şoförler klasmanında tepedeki mekanini sağlamlaştırmış oldu. Britanyalı isim 230 puanla tepede mekan alırken en yakın rakibi olan Fin pilot Bottas 161 puanda kaldı. Verstappen 147 puanla 3. sırisima ve bu ikiliyi takibine devam ediyor.

Formula 1’de döneme 23-24-25 Ekim tarihlerinde Portekiz Grand Prix ile devam edilecek. Akabinde İtalya’ya bir sefer daha konuk olacak olan F1, Kasım’da da Türkiye’ye gelecek. Tahminen de Hamilton’ın rekoruna ülkemizde şahitlik edeceğiz.

Sıradaki içerik:

Hamilton Schumacher’in Rekorunu Egale Etmeyi Başardı